Tapis 17-aastase poisi ja jagas Instagramis fotosid laipadest. Kasutajad kritiseerivad platvormi toimivust

Rahvusvahelise ajakirjanduse andmetel jagas Brandon Andrew Clark pärast mõrva Instagramis oma Instagrami kontol fotosid ohvri pussitatud ja näost veritsenud kaelast, mille platvorm on sellest ajast alates keelanud.

Pärast seda jagamist algas teine ​​jagamisnähtus. Mõned kasutajad postitavad oma Instagrami kontodele mitme hashtagiga tegelikke fotosid. Mõni jagas aga ka fotosid roosade pilvedega kaetud surnukehast ja sama varrega pärgaga kassist, mis tegi loomulikult Bianca Devinsi laibast tõelise pildi leidmise keeruliseks.

Mashable’ile antud avalduses ĂĽtles Instagram, et ta blokeerib ja deaktiveerib muud fotodega seotud hashtagid, näiteks #yesjuliet, et olukorda leevendada. Lisaks kasutab platvorm ohvri laiba fotode tuvastamiseks ja kustutamiseks tehnikat, mida nimetatakse “pildi räsimiseks”, võimaldades tuvastada teisi originaalpildiga sarnaseid pilte ja need automaatselt kustutada.

Räsimärgi #yesjuliet on Instagram deaktiveerinud, kuid foto koos kehaga jääb nähtavaks ka teistel kontodel, kus räsimärki ei kasutata. Mõnda fotot varjavad sisufiltrid, kuid paljusid mitte.

Rahvusvaheline ajakirjandus väidab, et politsei tuvastas tapja ohvri tüdruksõbrana, kuid on ilmunud teateid, et suhe oli oma olemuselt lihtsalt platooniline. Kaks noormeest kohtusid umbes kaks kuud tagasi veebis.

Instagrami kasutajad ühendavad end, et proovida tapmiste kohta jagamist lõpetada

Paljud Instagrami kasutajad arvasid, et platvorm ei tee selle olukorraga toimetulekuks piisavalt palju ja otsustasid seetõttu ohvri laiba positiivse kuvandiga kaunistada. Teisalt kasutavad paljud inimesed Instagrami kritiseerimiseks neid, kes otsivad ohvrite fotosid.

Bianca Devise jälgijad lõid ka uue konto, et juhtida tähelepanu tema veristest fotodest. @ Bia.nnccaa loodud uut kontot kontrollib teismeline, kes kardab nähtavaid fotosid ega usu, et “Instagram ei tee üksi head tööd”. Nii otsustas ta jagada positiivseid fotosid kuraditest elus.

Paljud inimesed tulid kokku ka teatama kontodest, mis olid Instagrami kontrolli alt pääsenud, mis ajendas platvormi kasutajaid teatama mõrvadest meemidest.