Tarkvara hindab Photoshopi “kaalu” fotol
DODATKI

Tarkvara hindab Photoshopi “kaalu” fotol

Programm, mis suudab tuvastada Photoshopi abil fotodega tehtud manipuleerimise määra, on Ameerika Ühendriikide Darmouthi ülikooli professori ettepanek, kes otsustas plaani teostada doktorandi abiga. .

Selle projekti eest vastutajate eesmärk on, et analüüsitavate piltidega seotud klassifikatsioon skaalal 1–5 kaasneks reklaamfotodega ja moeajakirjades ilmuvate fotodega.

Hany Farid väidab, et “reklaamijatel on õigustatud põhjused fotode muutmiseks fantaasia võlumiseks ja toodete mĂĽĂĽmiseks, kuid need lähevad liiga kaugele”, hoiatades negatiivsetest tagajärgedest neile, kes neid pilte iga päev kohtavad. täiuslikud kehad ei mõista, et see võib olla tingitud piltide manipuleerimise spetsialistide tööst.

Töö algas pärast seda, kui Suurbritannia valitsus teatas, et kavatseb vastu võtta seaduse, mis nõuab lugejatele hoiatust, et fotot on võltsitud.

Kuid piltidele tehtavate muudatuste tüübid võivad olla väga erinevad, alates naha puuduste varjamisest kuni šokeeriva kaalulanguseni, näiteks selleni, mis pani Filippa Hamiltoni kuvandi Ralph Laureni kampaania jaoks maailma suhu (ja silma).

Ăśks kriitika, mida Hany Farid ja Eric Kee Suurbritannia ettepaneku vastu kritiseerivad, on asjaolu, et see pakub välja ainulaadse piltide klassifikatsiooni, kui “kõik teavad, et nad on teist tĂĽĂĽpi”, mis on oluline teema. Millal on seda liiga palju? See paneb meid mõtlema, kas seda kvantifitseerimist on võimalik teha, ”selgitas professor ajakirja Wired vahendusel.

Teos avaldati eile uuringus, kus kasutati arvutusmudelit, mis oli võimeline analüüsima originaalseid ja retušeeritud fotosid ning leidma selle muutuste määra, mis sellele allutati, skaalal, kus 1 on pilt, mille läbimine toimub ainult mõnevõrra ja 5 vastab väga saastunud pildile.

Seejärel võrreldakse arvuti klassifikatsiooni juhuslikult valitud inimeste rĂĽhma arusaamadega, kellel palutakse hinnata samu fotosid, samal eesmärgil. “Hinded” langevad kokku, mistõttu eksperdid väidavad, et see, mis neil praegu on, on mudel, mis suudab ennustada, mida keskmine vaatleja “suudab jälgida” – kui see asetatakse originaalsete ja manipuleeritud piltide ette.

näide

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi