Tasuta kaart? Ootenimekirjad võivad teie CPF-i kahjustada

Täielikult digitaalsed pangad, mis pakuvad tasuta teenuseid, või rakendused, mis muudavad mobiiliekraanid pangakontoriteks, on klientide elu lihtsamaks teinud. Konto avamiseks, igasuguste tehingute tegemiseks ja isegi krediitkaardi taotlemiseks on teil lihtsalt nutitelefon. Probleem on selles, et võimalus on nii suur, et tarbijad isegi unustavad, et väljaspool küberruumi valitseb endiselt bürokraatia. Ja ootelehel püsimine võib vähendada teie CPF-i krediidivõimalusi.

LOE: Kuidas krediitkaarti Google Pays registreerida

Tarbijaõiguse spetsialist advokaat Romeu Carvalho selgitab, et kui teil pole näiteks luba digitaalse pangakonto avamiseks või krediitkaardi saamiseks, kantakse teie nimi automaatselt ootejärjekorda. Sama kehtib ka deebetkaardipakkumiste kohta, mille on välja andnud mitmed digipangad, samuti konsulteerides teie CPF-iga.

Selles järjekorras olles võib teie tellimus igal ajal uusi päringuid genereerida. “Iga kord, kui finantsasutus teeb uusi jõupingutusi ja see lĂĽkatakse tagasi, toimub langus krediidihinnang, mis on meetod krediidi andmise riski hindamiseks, andes hinnatavale tarbijale hinde. Teisisõnu korratakse seda vähendamist iga uue jõupingutusega, ”selgitas Carvalho de Souza e Mello Advogadose advokaat.

Carvalho sõnul on näpunäide probleemide vältimiseks vältida krediitkaartide või laenude korduvat küsimist pärast esimest negatiivset. Ja see hõlmab ka digitaalseid panku ja võimalusi, nagu Nubank, Next, Neon ja Credicard Zero. Advokaat kinnitas, et mitmete samaaegsete konsultatsioonide tulemusel langeb ka tema skoor.

Advokaat Patrice Mello samast kontorist ja ĂĽhtlasi tarbijaõiguse spetsialist hoiatas, et tema nimi ja CPF ei saa sama võla tõttu jääda negatiivseks kauem kui viis aastat. “Isegi nii võib teie ajalugu krediidiregistris pĂĽsida kuni 15 aastat, kirjutab High Court of Justice. See tähendab, et negatiivsus on ĂĽks asi ja krediidiajalugu teine. Kuid see ajalugu mõjutab otseselt teie skoori, ”selgitas ta.

Üks vahenditest, mida pangad ja ettevõtted kasutavad nii krediidi pikendamisel kui ka tehingute lõpetamisel, on Serasa skoor. Ta kasutab oma CPF-i, et näidata punktides 0–1000 usaldusväärsuse taset ja võimalust, kuidas asutusel on teile ühe aasta jooksul raha tagasi saada.

SerasaConsumidori juht Joyce Carla kinnitas riski sattuda krediitkaartide ootejärjekorda või avada kontosid: „Tarbijatega on võimalik konsulteerida. Paljude konsultatsioonide korral lĂĽhikese aja jooksul võib nende skoor langeda. on muudatusi “.

1/1 Krediitkaardi saamiseks või Nubanki konto avamiseks peate sisestama ootejärjekorra – Foto: Felipe Vinha / TechTudo

Krediitkaardi saamiseks või Nubanki konto avamiseks peate sisestama ootejärjekorra – Foto: Felipe Vinha / TechTudo

Kui aga klient soovib taotleda krediitkaarti või omada kontot digipangas, on ideaalne proovida ükshaaval, et talle ei esitataks palju küsimusi. „Mitmete krediidivormide otsimisel saab turg aru, et inimesel on hädasti vaja väärtust saada, mis võib suurendada makseviivituse riski. Seetõttu on võimalik skoori langus. Ideaalne on näha kaarte, mida soovite kõige rohkem järjekorras hoida, ”soovitab Joyce.

Kas soovite teada, milline on teie CPF-i skoor? Vaadake videot ja õppige samm-sammult:

Kuidas konsulteerida Serasas CPF-iga;  tasuta rakendus töötab mobiilis

Kuidas konsulteerida Serasas CPF-iga; tasuta rakendus töötab mobiilis