Tasuta rakendused moodustavad 89% allalaadimistest

Vastavalt Gartneri uuringule moodustavad tasuta mobiilirakendused 2012. aastal 89% kõigist mobiilse operatsioonisüsteemiga seotud kaupluste kaudu tehtud allalaadimistest. Nutitelefoni kasutajad laadivad sel aastal alla 40 miljardit tasuta rakendust ja 5 miljardit tasulist rakendust, kokku üle 45,6 miljardi allalaadimise.

Turuliidrina peaks App Store eeldatavasti toetama enam kui 21 miljardi rakenduse allalaadimist, mis on 74% rohkem kui eelmisel aastal, tulenevalt kasutajate pidevast nõudlusest mobiilirakenduste järele.

2016. aastal prognoositakse, et nii tasuliste kui ka tasuta rakenduste allalaadimiste väärtus neljakordistub võrreldes selle aastaga. Allalaaditakse umbes 21 miljardit tasulist rakendust, mille tulemuseks on mängude osas rakendusesiseste tulude suurenemine koos täiendavate ostu-, tellimis- või taseme valikutega.

Pildi nimi

See areng suurendab tasuliste rakenduste kaalu sellel turul 5% -lt 2011. aastal 30% -le 2016. aastal. Apple’i jaoks tähendab see sama perioodi arvesse võttes selle tulu kaalu suurenemist 10% -lt 41% -le.

Kuid konsultatsioonifirma garanteerib ka selle, et Apple’il on konkurentsi, nagu Google Play, Windows Marketplace, Amazon ja Facebook, sobitada App Centeriga, mis kogeb rakendusturul tohutut kasvu.

Eelkõige mängib viimane konkurentide ees olulist rolli oma tugeva kaubamärgi ja turupositsiooni tõttu mitte ainult sotsiaalvõrgustike, vaid ka mänguväljal, lisas Gartneri uurimisdirektor.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi