# TBT: Olen ka osa põlvkonnast, kelle ICQ on orvuks jätnud

Kes ei mäletaks klassikalist kõlanud hoiatust – “Uh-Oh!” – Millal saabus teade ICQ-le? See minevikus ĂĽsna populaarne sõnumirakendus pole kahjuks teinud hĂĽppeid, ĂĽtleme näiteks, et see rahuldaks viimaseid seadmeid, tekitades mulle teatavat nostalgiat: mulle meeldib minna ajas tagasi ja meenutada, millal seda kasutasin.

ICQ ja MSN tähistavad tõesti minu noorusaega (niimoodi rääkides tunnen end isegi vanana) ja on valitud sõnumitoojad sõpradega suhtlemiseks. Pärast kooli suundusime otse arvuti juurde, kus MSN ja ICQ olid automaatselt alanud. Nendega vestlen tundide kaupa sõpradega, mis paneb mind filosofeerima, milline messenger on tegelikult parim.

Kooliajal võisin öelda, et MSN oli väga populaarne, sest iga sõna võis asendada “naeratusega”, milleks oli tol ajal väga populaarne. Minu “Oi” on alati asendatud näiteks GIF-iga, mis on põhimõtteliselt sama sõna, kuid roosa kirjaga ja sädelev (kas keegi mäletab seda?)

Mõne teise sõna jaoks, mida mu sõbrad ja mina kasutame, on saadaval ka mitu GIF-i. Nende GIF-ide hulgas on ka mõned, ütleme, sugestiivsed pildid, mis ei sobi nooremale publikule. Kuid see oli tol ajal mõistlik.

Kunagi hiljem alustasin telekommunikatsiooni koolitust ja minust sai Sidekicki sõnumiprogrammi väike fänn. Sel ajal installiti ICQ minu nutitelefoni, kuid MSN-i polnud. Niisiis püüdsin veenda oma sõpru rändama kõnealuse messengeri juurde, mis pole lihtne. Mul õnnestus lõpuks vähemalt mõnda neist veenda, nii et olen alates 2006. aastast mitmel korral kullerit rääkimiseks kasutanud. Loomulikult hakkasin seda sõnumside programmi rohkem kasutama ka oma arvutis ja kuna ma ei salvestanud sinna oma ICQ numbrit, siis mäletan seda numbrit täna!

Aja jooksul on ICQ lõpuks nutitelefonide jaoks hüppe teinud, kuid rakendus ei suuda konkureerida näiteks tugevate konkurentidega nagu WhatsApp. Siiski säilitatakse rakenduste tugi erinevatele platvormidele. Vahepeal kuulub rakendus Mail.ru rühma

AndroidPit TBT ICQ Windows 1

ICQ on endiselt lähedal! (siin, Windowsi versioonis) / © ANDROIDPIT

Kuigi mulle meeldib kasutada MSN-i ja ICQ-d, pean tunnistama, et kui nutitelefoni vahetasin, kadusid mõlemad minu elust aeglaselt, kuna hakkasin neid järjest vähem kasutama. WhatsApp on selle rakenduse ruumi ilmselgelt mobiilis hõivanud. Mõnikord tunnen oma MSN-i ja ICQ-päevade puudust ja arvan, et tahan neid uuesti kasutada. Kardan siiski, et selles ettevõtmises on see veidi üksildane. Oled see sina? Kas soovite seda messengerit uuesti kasutada?


Throwback neljapäev (#TBT) on portugali keeles nagu neljapäev Retrocessos. See on hashtag, mida kasutatakse igal neljapäeval, inimesed postitavad fotosid, videoid või mõnda mõnda aega kestnud teemat. Igal neljapäeval saate siin AndroidPIT-is jälgida meie toimetajate varasemaid kogemusi nutitelefonide, vidinate ja tahvelarvutitega. Jää siia!