Teadlased esitavad samaaegselt erinevate materjalidega 3D-prindid

Teadlased esitavad samaaegselt erinevate materjalidega 3D-prindid

3D-printerite areng on astunud veel ĂĽhe sammu. Majad, sillad ja isegi raketid on trĂĽkitud unikaalsete tĂĽkkidena. Kuid 3D-printerid piirduvad praegu ainult ĂĽhe materjali kasutamisega. NĂĽĂĽd teatasid Wisconsini ĂĽlikooli teadlased avastamisest, kuidas valgust kasutada 3D-printimiseks korraga mitme materjaliga.

Praegu suudavad 3D-printerid printida mitut materjali eraldi hoiuste abil. See Wisconsini ĂĽlikooli teadlaste uuendus kasutab ainult ĂĽhte hoiust koos kahe monomeeriga – molekulidega, mis moodustavad 3D-trĂĽkitud aine valmistamise.

Seejärel kasutas Wisconsini meeskond valgust nende monomeeridega seondumiseks ja jõudis järeldusele, et lõpptootel oleks erinevad omadused, sõltuvalt sellest, kas kasutatakse nähtavat või ultraviolettvalgust. Seetõttu loodavad teadlased, et see ühekordse hoiuse lähenemine on praktilisem kui seni kasutatud, kasutades mitut hoiust.

See avastus, ehkki alles väga varajases staadiumis, võib sillutada teed uutele 3D-printimise kontseptsioonidele. Wisconsini ĂĽlikooli keemiaprofessori AJ Boydstoni sõnul on “veel palju puudusi, kuid seisame silmitsi väga põnevate uute väljakutsetega”.

Selle aluse leidnud teadlased töötavad nüüd selle nimel, et selgitada välja, millised monomeerid toimivad kõige paremini ühes hoius, mis eeldatavasti võtab aega. Teadlaste lootus on, et see inseneri ja keemia vaheline liides võimaldab tulevikus luua üha keerukamaid objekte.