contador gratis Saltar al contenido

Teadlased registreerivad Jupiteri – Teaduse õhkkonnas kõigi aegade kõige detailsemad pildid

Teadlased registreerivad Jupiteri - Teaduse õhkkonnas kõigi aegade kõige detailsemad pildid

See on juba tume ja tormine planeet, mistõttu on tema vaatlustes alati raskusi. Siiani saadud pildid pole kuigi detailsed, kuid hiljutine projekt võimaldas teha fotosid, mis paljastavad detailsemalt kui kunagi varem.

kõige selgem vaade, mis meil selle planeedi kohta kunagi olnud on. Pilt annab meile ülevaate selle atmosfääri tabanud tormist ja NASA astronoom Amy Simon selgitab, et nüüd on võimalik "rohkem teada saada Jpiteri meteoroloogiast.

Selle kvaliteedi väljanägemise teeb võimalikuks kosmoseprojektide võrk, mis omavahel ühendatud võimaldab seda tüüpi pilti tuua Põhja-Ameerika kosmoseagentuuri. Kõik sai alguse kosmosesõidukist Juno, mis on planeedil tiirlenud alates 2016. aastast; selle keskpunkt on Hubble'i kosmoseteleskoop; ja viimane jaam on Gemini observatoorium Hawaiil.

See võrk "on meie meteoroloogiline satelliit, kuna see võimaldab meil näha planeetide meteoroloogilisi tsüklit," kommenteeris Simon vestluses kosmosega. Ja Jpiteril on palju torme, mida vaadata. Ehkki suurima tuvastatud nähtuse keskpunktis on suur punane laik, rõhutavad astronoomid, et kõik planeedi ümbritsevad tormid on "muljetavaldavad", sest välku on täheldatud kolm korda tugevamini kui kõige võimsamaid Maal registreeritud kiirtekiiri.

Sel ajal teevad Gemino, Hubble ja Juno koostööd, et analüüsida Jpiterit erinevate sensorite kaudu, pakkudes andmeid, mis võimaldavad meil põhjalikumalt joonistada planeedi atmosfääris toimuvat.

Tänu kolme punkti vahele ehitatud funktsioonide liigendamisele saab vaatluskeskus sel ajal nähtusi üksikasjalikult tuvastada 500 kilomeetri pikkusel alal. Labor selgitas, et maapinnal oleks see sama, mis New Yorgis Miamis asuvate autode esilaternate tuvastamine.