Teadlased taasaktiveerisid NASA satelliidid, mis olid kosmoses “uinunud” juba 27 aastat

Kogukonna tugevus üllatab jätkuvalt. Uurijate rühm nõuab magamis satelliidi taasaktiveerimiseks koostöö rahastamise kampaanias 150 000 dollarit. Raha koguti ja 27 aastat hiljem läksid International Sun-Earth Explorer 3 masinad uuesti tööle.

Esimesed seadmed katsetati edukalt juuli alguses, kuid ISEE-3 taasaktiveerimist koordineerival meeskonnal on järgmised sammud juba kavandatud.

Kui mootorid taaskäivituvad, on esimene eesmärk satelliidi marsruut uuesti määratleda, et Maa ja seadmete vahelist sidet oleks lihtsam luua. Järgmine samm on pardal olevate andurite ümberseadistamine, uue uurimise algatamine.

Kõigepealt on vaja teada, milline 13 seadmestiku andurist veel töötab. Uurimisrühm teadis ainult, et magnetomeeter töötab.

RĂĽhmast, kes praegu selle projektiga tegeleb, on suur osa Ameerika Kosmoseagentuuri meeskonnast, kes saatis satelliidi kosmosesse 1970. aastal. Kuid sellesse kuuluvad ka liikmed, kes ei olnud tol ajal veel sĂĽndinud. algatuse koordinaator Keith Cowing.

Kuigi sõukruvi on olnud 27 aastat väljas, lõpetas NASA ISEE-3 projekti alles 1997. aastal. Praegu sihitud päästesatelliit viis vaatlusmissiooni Päikese poole ja analüüsis komeedi kulgu, selgitab väljaanne Scientific American.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi