Teadlased töötasid välja kõrvapõletike tuvastamise rakenduse

Washingtoni ĂĽlikooli ja Seattle’i lasteuuringute instituudi teadlaste meeskond töötab välja rakenduse, mis aitab diagnoosida kõrvainfektsioone.

NPRi sõnul kasutab rakendus mobiiltelefoni mikrofoni, telefonitoru ja väikest paberkoonust. Rakendus saadab lühtrid helilained läbi lehtri kõrvakanalisse, mõõtes heli kaja. Seejärel prognoosib algoritm nende näitude abil, kas kuulmekile taga on vedelikku, mis on nakkuse tavaline sümptom.

Uurimisrühm avaldas oma esimesed teaduse translatiivse meditsiini leiud, milles nad näitasid, et rakendust testiti 50 lapsega ja 85% -l juhtudest esitati õiged tulemused, mis esindavad tõhusust, mis on sarnane praegu haiglates kasutatava tehnoloogiaga. Kuid see rakendus on alles väljatöötamisel ja enne turule toomist vajab see Ameerika tervishoiuosakonna FDA heakskiitu.

Terviseeksperdid kahtlevad uue rakenduse efektiivsuses, sest kogu kuulmekile taga olev vedelik ei tähenda nakkuse olemasolu. Samasugune skeptitsism on olnud näiteks Apple Watchi südameanduri suhtes, mille Stanfordi ülikooli uuringud hiljem kinnitaksid.

Tervisega seotud rakendused on USA-s üha populaarsemad. Hiljuti kiitsid FDA heakskiidetud tooted nagu isiklikud elektrokardiogrammiseadmed, rasestumisvastaste vahendite või isegi rakendustega seotud inhalaatorid, nii et uurimisrühm loodab, et see uus projekt suudab pärast lõpliku versiooni esitamist loa saada.