Teadlased töötasid välja staatilist elektrit kasutava laadija

Kas mäletate väikest elektrilööki, mis teil tekkis, kui tulite autost välja ja puudutasite oma keha või kui hõõrute plastist kammi juustesse? Mis oleks, kui sellist energiat saaks kasutada oma mobiiltelefoni või muu elektroonilise seadme laadimiseks? Vähemalt soovib seda Georgia Tehnoloogiainstituudi uurimisrühm, kes töötab välja seadme, mis kasutab staatilist elektrit nende seadmete jaoks kasuliku energia tootmiseks.

Ameerika instituudi meeskond, mida juhatas materjaliteaduse professor Zhong Lin Wang, ĂĽtles, et on õnnestunud objektide teisaldamisel tekkiv staatiline elekter muundada väikeste mobiilseadmete toiteks. Kõik tänu nähtusele, mida nimetatakse “triboelektriliseks efektiks”, mida kasutatakse väikeste energiaannuste saamiseks mitmesuguste polĂĽmeeride ja metallide abil.

Praktikas võimaldab see loogika telefoni lihtsaid liigutusi taskus, kohvris või kasutaja töö ajal elektrienergia genereerimiseks laadimiseks.

Väljaandes Nano Letters kirjeldatud uuringute kohaselt tekitavad nende materjalide õhukesed lehed üksteisega kontakteerudes elektrilaengu, mis võib läbi üksteise pindade voolata. Georgia tehnikainstituudis välja töötatud generaatorid suudavad nüüd 10–15% sellest mehaanilisest liikumisenergiast muundada elektriks, kuid projekti eest vastutavad isikud usuvad, et isegi peenemad materjalid saavutavad 40% -lise kasutamise.

Zhong Lin Wang toob näite 5 cm ruudukujulisest tĂĽkist, mis suudab ĂĽheaegselt toita 600 LED-i. “Materjalivalik on väga lai ja seadme valmistamine on lihtne” kaitses Wang, selgitades, et seda tĂĽĂĽpi seadme valmistamiseks võib kasutada umbes 50 tĂĽĂĽpi plastikuid, metalle ja muid tavapäraseid materjale.

Nüüd jääb selle lahenduse katsetamine väljaspool labori piire, et tabada sagedusi, mida rohkem energiat toota võib. Zhong Lin Wang ütles, et peab ettevõtetega läbirääkimisi materjalide väljatöötamiseks, mis suudavad teatud olukordades energiat haarata, panustades kasutaja käsivarrele kinnitatavale seadmele kui ühele võimalikule lahendusele tulevikus töötamiseks.

Elektrienergia tootmine induktsioon- ja hõõrdesüsteemidest mobiilsete elektroonikaseadmete laadimiseks on valdkond, kus paljud tootjad on kihlvedusid teinud juhtmeta laadimislahendusi otsivate projektide kaudu või lihtsa kontakti kaudu.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi