contador gratis Saltar al contenido

Teadlased töötavad süsteemi kallal, mis muudab vihma energiaallikaks – Science

Teadlased töötavad süsteemi kallal, mis muudab vihma energiaallikaks - Science

Teadusringkonnad on juba pikka aega püüdnud välja töötada meetodeid, mis suudavad vihma kaudu elektrit toota. Mõne ettepanekuga on see õnnestunud, kuid ükski neist ei ole piisavalt tõhus, et seda saaks pidada reaalses kontekstis rakendatavaks elujõuliseks lahenduseks. See aga võib muutuda.

Hiljuti lõi grupp Hong Kongi linnaülikooli teadlasi generaatori, mis on võimeline tootma vihmaenergiaga kõrgepinget. Selle süsteemi abil on võimalik toota kuni 140 V elektrit vaid ühe tilgaga: piisavalt energiat lühikese aja jooksul kuni 100 LED-valguse toiteks.

Ükski varasem lahendus pole neid väärtusi suutnud saavutada. Väljatransistoridel põhinevad struktuurid on siiski võimalikud.

Uurimisrühma tehtud seadmetel olid alumiiniumelektroodid ja alumiiniumelektroodid ning pliioksiidid. Mõlemad kaetakse polütetrafluoroetüleeni kihiga (näiteks materjal, mis kaetakse mittekleepuva panniga), mis on peaaegu püsiva elektrilaenguga materjal. Niipea kui tilk vett puutub kokku polütetrafluoroetüleeni pinnaga, võetakse kahe elektroodi vahel ühendust ja luuakse vooluring, mis aitab salvestatud elektrilaengut vabastada.