Teadlased valmistasid uue aku, mis kolmekordistas võimsust ja laadis selle mõne minutiga täielikult

Kommenteerisime hiljuti siin üht tänapäeva tehnoloogia suurimat kitsaskohta: aku. Aasta-aastalt näeme tähelepanuväärset arengut mitmesugustes riistvaraseadmetes, kuid nutitelefonide akude teaduslik alus jääb samaks. Silmapiiril pole midagi uut.

Eile oli põnevaid uudiseid, mis võivad seda stsenaariumi muuta. Texase ülikooli uurimisrühm väidab, et on aku välja töötanud kolm korda suurem võimsus, laadimisaeg palju väiksem ja palju turvalisem, nimetatakse tõeliselt tahkeks akuks.

Aeg-ajalt näeme selliseid uudiseid. Nagu me oleme öelnud, erineb uue tehnoloogia tootmise suurendamine prototüübi väljatöötamisest laboris. Mis paneb mind uskuma, et antud juhul võib see teisiti olla? Seda projekti juhib John B. Goodenough94-aastane teadlane, kes vastutab liitiumioonakude tootmise eest aastakümneid, on tänapäeval peaaegu kõigis vidinates.

Meeskonna sõnul võimaldab uus tehnoloogia akul mitte põleda (Samsung hüppas õnnelikult?), Tänu metallitükkide eemaldamisele, mis eraldavad negatiivse positiivsest poolusest, ja vedeliku asemel klaasist elektrolüüdi kasutamisele. Samuti väidavad nad, et akut saab laadida mõne minutiga ja selle praegune energiasalvestusvõime on kolm korda suurem, säilitades samas füüsilise suuruse.

Texase ülikool peab selle tehnoloogia kättesaadavaks tegemiseks juba mitme ettevõttega läbirääkimisi. Sellegipoolest võib suuremahuline levitamine olla veel aastate kaugusel.

Me ei saa ikka veel õnnest hüpata. Ikka.

[via PCWorld]