Teadlased valmistavad andureid, mis on pildi tihendamisel tõhusamad

USA Duke’i ĂĽlikooli teadlaste rĂĽhm töötas välja metam-materjalist sisse ehitatud anduri, mis saavutab piltide tihendamisel paremaid tulemusi kui praegu kasutatav sĂĽsteem. Eelis seisneb selles, et sensor kodeerib fotod ise tarkvara kasutamata.

Andur on võimeline jäädvustama pilte ja videot, selle saab registreerimise ajal tihendada ainult riistvara. Tänapäeval ja näiteks digikaamerate näitena viiakse jäädvustatud pildid tarkvaratasemel kokku pakkimisprotsessi, mis eemaldab osa pikslitest ja jäädvustatud teabest.

Erinevate kiirgustasemete mõõtmiseks ja koostamiseks tuleb jäädvustada mitu stsenaariumi pilti. Ja kui arvate, et protsess on aeganõudev, ärge laske end petta: protsessi lõpetamiseks piisab sajast millisekundist.

Seejärel on võimalik teha kvaliteetseid fotosid, kuid vähem piksleid – mõiste sarnaneb Nokia Pureview tehnoloogiaga. Kuid sel juhul ei tehta lĂĽĂĽsi läbi objektiivi, vaid valguse registreerimise protsess viiakse läbi metamaterjali kaudu.

Arendatavate materjalide ja seadmete hinnad on langenud ning kahe aasta jooksul on võimalik, et uued andurid hakkavad turule jõudma, rakendatuna paljudele seadmetele.

Metamaterjale toodetakse kunstlikult ja neil on omadused, mida looduses materjalidel pole. See, kuidas nad valgust, raadiosagedust või röntgenikiirgust kohtlevad, tekitab erinevaid efekte ja seda kasutatakse tehnoloogia arendamiseks erinevates valdkondades.

Nagu New York Times näitlikustas, on metamaterjale rakendatud ja need on nähtamatuse valdkonnas andnud ootamatuid tulemusi. Varjatud konstruktsioon, mis muudab esemed nähtamatuks, pisut Harry Potteri stiilis, ei saa enam olla fantaasia. Metamaterjal “painutab” valgust ja suudab seda painutada, põhjustades poolläbipaistvat efekti.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi