Teatud iOS-i e-posti kliendid mĂĽĂĽvad oma andmeid [atualizado]

Meil pidi olema kriis isiklik võrgus. Pall? E-posti klient iOS-i / macOS-i jaoks.

Konfidentsiaalsed dokumendid, mille on hankinud Emaplaat näitab, et ettevõte ostis teavet, mille on hankinud mitu e-posti klienti, kes sisuliselt oma postkasti asjakohase teabe saamiseks „skannisid”. Üks neist on Edison, millel on rakendused iOS-i ja macOS-i jaoks.

Loo järgi on e-posti klient – kes on sees 100 parimat Ameerika Ăśhendriikide kategoorias „Tootlikkus“ – otsib kasutajate postkaste ja mĂĽĂĽb neid finants-, reisi- ja e-kaubanduse sektoris asuvatele klientidele, et aidata neil ettevõtetel paremaid investeerimisotsuseid langetada.

Kuigi Edisoni ametlikul veebisaidil on kirjas, et rakendus “töötleb” kasutaja e-posti aadressi, on ebaselge, mida see selle töötlemisega tegelikult teeb; lisaks sellele tähendavad muud saidile avaldatud mõju avaldavad fraasid (näiteks „ärge tungige oma privaatsuse juurde reklaamidega” ja „privaatsus kõigepealt alati”), et teil pole sellise asjaga probleeme.

Mis teavet müüakse? Ühe saadud dokumendi kohaselt Emaplaat JP Morganiga pakub Edisoni rakendus “tarbijate ostumõõdikuid, sealhulgas kaubamärgi lojaalsust, finantsandmeid, ostueelistusi jne”.

Edison pole muidugi üksi: loos tuuakse ära ka kaks teist populaarset rakendust, Cleanfox ja Slice, müües kasutaja e-kirjadest saadud teavet ka sellistele ettevõtetele nagu PayPal, Bain & Company ja McKinsey & Company.

Foxintelligence’i (Cleanfoxi emaettevõte) tegevjuht ĂĽtles Emaplaat et nende arvates on kasutajaandmete mĂĽĂĽmine tarbijatele ja ettevõtetele hea asi (lõppude lõpuks on “ainult siis” võimalik sellist teenust tasuta pakkuda), kui seda kõike tehakse privaatsust kahjustamata.

See on üha tavalisem ärimudel; huvitav on siin läbipaistvuse puudumine korporatiivses suhtluses, kuna see ei tee vastuvõetud ärimudelit selgeks. See sõnum peaks olema selge, et inimestel oleks õigus otsustada (nõustuda rakenduse ja sellest tulenevalt ka ärimudeli kasutamisega) enda käes.

9to5Mac kaudu

Uuenda 10. veebruar 2020 kell 20.00

Edisoni meilikliendi eest vastutav ettevõte vastas väidetele Emaplaat. Nende sõnul on see rakendus oma privaatsuseeskirjades andmete kogumise osas läbipaistev. Ettevõte väidab, et rakendus kasutab mitte-isiklikke andmeid (näiteks kogutud teabest eraldatud kauplused, tooted ja hinnad), et aidata äripartneritel – Edison Trendsi tööriistadest – koguda ja mõista kaubandussuundi.

Edisoni meiliklient

Rakenduse privaatsuseeskirjad ja veebisait näitavad ka seda, et kasutajad saavad ettevõtteid külastades valida oma anonüümseid andmeid mitte jagada Konto »Seaded» Privaatsuse haldamine rakenduses.

Lisaks peab kasutaja rakenduse esmase seadistamise ajal nõustuma või keelduma Edison Trendsi andmete kogumisest.

Head huvitatud osapooled, ettevõtte täielik vastus on selles Medium artiklis.