tech4COVID19: Liikumise raames, kuhu kogunes 3600 vabatahtlikku, mitu projekti ja “haldusmasinad”

Väljaspool B2B-d või B2C-d määratleb tech4COVID19 ennast hüüdnimena või inimeselt inimesele. Tehnoloogia käivitamise asutajate mitteametlikest vestlustest tekkinud liikumine on kiiresti arenenud liikumiseks, mis soovib leida tehnoloogilisi lahendusi, mis aitaksid riiki võidelda COVID-19 vastu. Et mõista, kuidas juhtitakse nii suurte ambitsioonidega liikumist, rääkis SAPO TEK tech4COVID19 kommunikatsioonikoordinaatori Liliana Pinhoga.

Rohkem kui 3600 vabatahtliku, 120 ettevõtte ja 27 arendatava projekti taga on autentne “haldusmasin”, mille ĂĽlesandeks on tagada, et kõik esitatud projektid oleksid tegelikult teostatavad ja saavutatavad.

Liliana Pinho märkis SAPO TEK-ile, et kuigi sellise ulatusega algatuse korraldamine on väljakutse, on koostöö ja vastastikuse abistamise vaim väga olemas. “Lõime rea ĂĽksteist toetavaid meeskondi, et pĂĽĂĽda maksimeerida projektide väärtust ja panna neid võimalikult kiiresti arenema, et toetus jõuaks abivajajateni”.

Ebakindluse ajal võib mõju avaldamata projektiriskidega tegelemine olla keerulisem. “Oleme väga ettevaatlikud,” selgitas koordinaator ja lisas, et kõiki projekte hinnatakse, võttes arvesse nendega otseselt seotud ĂĽksusi, et mõista, kas nad annavad lisaväärtust või mitte.

“Alguses on kõik projektid, millega oleme suhelnud, ja need, mis on edasi arenenud, tõelise mõju saavutamiseks õigel teel. Pole mõtet, kui oli muid viise või kui neil projektidel polnud mingit mõju või kui need tekitasid kellelegi takistusi, ”selgitas Liliana Pinho. COVIDi koda on ĂĽks uusimaid projekte, mis realiseerub ja on koordinaatori sõnul ĂĽks näide, mis järgib seda joont. “Tahame veenduda, et kõik on hästi planeeritud,” ĂĽtles ta.