Teenuse rekord, iPad Pro tegi selle edukaks … vaadake Apple’i 2019. aasta eelarve teise kvartali põhiosa

Ootuspäraselt avaldas Apple eile 2019. aasta teise eelarvekvartali majandustulemused. Perioodi sissetulek on 58 miljardit dollarit (-5% võrreldes 2018. aasta sama perioodiga), puhaskasumiga oli 11,6 miljardit dollarit (-16%) ja lahjendatud aktsiakasum alates 2,46 dollarit (-10%). Rahvusvaheline müük moodustas kvartalitulust 61% ja perioodi brutomarginaal oli 37,6% (kui arvestada ainult tooteid, on marginaal 31,2%).

Nagu tavaliselt, tegevjuht Tim Cook ja finantsjuht Luca Maestri korraldas audiokonverentsi, et teatada tulemustest ja väike kommentaar ettevõtte viimase perioodi tulemuste kohta – ja prognoosid tulevaseks. Sellisel juhul maalivad nad alati huvitavat teavet, olenemata juhtivkõnedest või analĂĽĂĽtikute / ajakirjanikega peetud kĂĽsimuste ja vastuste istungitel. Ja loomulikult jälgime kõike tähelepanelikult, et tuua teile Apple’i viimase kvartali tipphetked.

Tipphetked

Kuid ettevõtte finantstulemused olid Apple’i ootused, lähenedes sellele, mida nad nimetasid “juhiste vahemiku ĂĽlemiseks piiriks” (st prognoosi tipu lähedal).

“Me peame seda vaatamata vahetuskursiprobleemidele positiivseks tulemuseks,” ĂĽtles Cook. Need arvud ĂĽllatasid ka finantsturge tervikuna, kes ootasid madalamat tootlust. Seega avasid Apple’i aktsiad päeva terava edusammuga.

Apple'i aktsiad kauplemissessiooni keskel (1. mai)

Sellele aitavad kaasa mitu tegurit: segment teenused (ajaloo parima kvartaliga – App Store’i, AppleCare, Apple Pay, iCloudi jt mĂĽĂĽk ja arvestus 11,5 miljardit dollarit); segmendis iPad (tänu iPad Pro-le kasvasid tulud 21,5%, mis on viimase kuue aasta suurim, kasvades kõigis geograafilistes segmentides ja umbes pooltel uutele kasutajatele mĂĽĂĽdud seadmetest); ja segmendid Kantav (Apple Watch, AirPods jt, mis kasvas ligi 50%) – Tegevjuht rõhutas, et AirPodid (juba Brasiilias mĂĽĂĽdavad) “on kultuuriline nähtus”, samas kui finantsdirektor ĂĽtles, et Apple Watch oli maailma enimmĂĽĂĽdud nutikell ja et 75% mĂĽĂĽgist langes inimeste käed, kes pole kunagi varem kella kasutanud.

Rääkima Apple Paysoovib ettevõte 2019. aasta lõpetada 40 turul pakutavate teenustega – peagi peab see jõudma Hollandisse. Eeldatakse, et New Yorgi ĂĽhistransport saab maksed Apple Pay kaudu aasta keskpaigaks – siin Brasiilias teatas MetrĂ´Rio sel nädalal uudistest – ja Ticketmaster teatas, et aktsepteerib makseid veebis Apple Pay abil, samuti enamus staadioneid, kus NFL-i mängud toimuvad. Aasta lõpuks toimub seda teenust kasutades ĂĽle 10 miljardi tehingu!

Apple Pay Brasiilias

NĂĽĂĽd on neid rohkem kui 390 miljonit kasutajat tellis mitut tĂĽĂĽpi Apple’i teenuseid (iCloudi salvestusruum, Apple Music ja Apple News +), kasv eelmise kvartaliga võrreldes 30 miljonit ja 2018. aasta sama kvartali näitajatega võrreldes 120 miljonit. 2020. aastaks on Apple’i ootus jõuda 500 miljoni tellimuseni (pärast kõik, Apple Arcade ja Apple TV + tulevad sinna). Ka kolmandate osapoolte rakenduste tellimine kasvab tohutult, umbes 40%.

Cooki sõnul on Hiina hiljutised toodete hinnaalandused avalikkuses hästi vastu võetud, muutes tootluse riigis paremaks – loomulikult kõrvuti valitsuse stiimulitega ning USA ja Hiina läbirääkimistega tariifisõjas.

Jääb ĂĽle vaadata, mis see on hinnaalandus jõudmine teistesse riikidesse kui Hiina ja India – Cooki selgitus nende väärtuste kohandamiseks sobib ideaalselt meie siinse reaalsusega Brasiilia, kuid siiani siiani mitte (välja arvatud jaekettide juhuslikud reklaamid) …

SEE aktiivne monteeritud alus Apple’i seadmed jätkasid kasvu kõigis geograafilistes segmentides, kus ettevõte tegutseb, ja pĂĽstitasid kvartalis uued rekordid (kõigis peamistes tootekategooriates).

Praegune Maci perekond (Mac mini, MacBook Air, iMac, MacBook Pro ja MacBook)

Kõnealuste numbrite kohta Mac, Cook usub, et protsessorite pakkumise piirangud (see Intel …) mõjutavad neid tõsiselt. Isegi nii jõudis Macide installitud baas uute rekorditeni ja umbes pool kvartalis mĂĽĂĽdud arvutitest läks uutele kasutajatele, kes ei kuulunud ökosĂĽsteemi.

Sel kvartalil tõime Apple Watch Series 4 EKG rakenduse Hongkongi ja 19 Euroopa riiki. Nii nagu USA-s, ei möödu peaaegu ĂĽhtegi päeva, ilma et ma saaksin neist riikidest pärit kliendilt kirja või meili, rääkides sellest, kuidas see funktsioon on tema elu oluliselt muutnud. Usume, et hakkame alles uurima võimalusi, kuidas aidata inimestel aktiivselt oma tervist uurida … Teine näide on Apple Heart Study koostöös Stanfordiga ning Apple Health Records meditsiiniasutustes ja tervishoiuministeeriumi veteraniasjade osakonnas. AMEERIKA ĂśHENDRIIGID.

Cook kommenteeris ka, et oli sellega väga rahul Väljaandmine 2019 (riistvara, tarkvara ja teenused) ning ei jõua ära oodata, kui saab osa neist uudistest jagada WWDC19-s, mis toimub ajavahemikus 3. – 7. juuni.

iPhone XS MaxiPhone XS Max | Pilt: Shutterstock.com

SEE kliendirahulolu jätkub kõrgel tasemel, vastavalt 451 uuringu uuringule: praeguste iPhone’ide (XS, XS Max ja XR) samasse pirukasse panek oli meil 99% rahul. Vaatamata mĂĽĂĽgi langusele nägi Apple neli korda suuremat mahtu vahetused! Lisaks kavatseb 81% kĂĽsitletud ettevõtetest osta iPhone’i. Pöördudes iPadi poole, oli klientide rahulolu 93%, 77% tarbijatest ja 75% ettevõtetest kavatsesid osta uue mudeli.

Apple lõpetas veerandi sellega 225 miljardit dollarit sularahas / väärtpaberites, likviidsusega ligi 113 miljardit USA dollarit – mis võimaldab investeerida põhimõtteliselt kõigisse ärivaldkondadesse. Ettevõtte prioriteedid jäävad siiski samaks: säilitada operatsioonide jaoks vajalik sularaha, mille eesmärk on neutraalsem netopositsioon. Võttes arvesse usaldust ettevõtte tuleviku suhtes, kiitis direktorite nõukogu heaks aktsiate tagasiostu väärtuses 75 miljardit USA dollarit. Ka kvartalidividendid on vähem kui seitsme aasta jooksul seitsmendat korda tõusnud, 0,77 dollarini.

KĂĽsimused ja vastused

Shanoni ristandiuuringute kĂĽsimused Cookilt Qualcommi andmetel. Apple’i tegevjuht ĂĽtles hiljuti, et ettevõte lahkub hea meelega võitlusest ja on õnnelik, et tal on mitmeaastane tarneleping, öeldes, et ta on tulemuste ĂĽle endiselt rõõmus.

KĂĽsi investeerimine juba ja mida tuleb veel teha uute teenuste (Apple Arcade ja Apple TV +) osas, teatas Maestri, et kuigi neil on vaja tõesti palju investeerida, on teenuse suurepärane marginaal umbes 60%, mis on midagi väga positiivset Apple’i ökosĂĽsteem.

Morgan Stanley Katy Huberty märkis, et järgmise kvartali kvartalitulu langes viimase viie eelarveaasta jooksul tavaliselt umbes 15%, kuid Apple loodab nĂĽĂĽd järjestikku langeda vaid “8%”. Finantsdirektor vastas, et ettevõte on iPhone’i väliste kategooriate tulude kasvu tugeval lainel ja Hiinas peaks stsenaarium veelgi paranema.

India kohta mainis Cook – nagu me oleme siin juba välja toonud -, et ettevõte toodab seal tooteid ja see on Apple’i plaanide jaoks väga oluline, kuna sellised nõuded on vajalikud kaupluste istutamiseks riigis.

Eelarve kvartal graafikus

Apple'i teine ​​eelarvekvartal 2019 graafika jaoks

· • ·

Apple'i teine ​​eelarvekvartal 2019 graafika jaoks

· • ·

Apple'i teine ​​eelarvekvartal 2019 graafika jaoks

· • ·

Apple'i teine ​​eelarvekvartal 2019 graafika jaoks

· • ·

Apple'i teine ​​eelarvekvartal 2019 graafika jaoks

· • ·

Apple'i teine ​​eelarvekvartal 2019 graafika jaoks

Järgmise eelarvekvartali prognoosid

Vaadates 2019. aasta kolmandat eelarvekvartalit, prognoosib Apple tuludeks 52,5–54,5 miljardit dollarit, brutomarginaalid vahemikus 37–38%, tegevuskulud vahemikus 8,7–8,8 miljardit dollarit, Tulud / (kulud) teise summa on 250 miljonit USA dollarit ja maksumäär umbes 16,5%.

kaudu MacRumors, AppleInsider, MacStories