Tegelikult on Google’i sĂĽĂĽ Maci sulgemisega seotud probleemid

Just eile kommenteerisime üsna salapärast teemat Macid Pro mis peaks tarkvara installima Avid, rõhuasetusega Media Composerile. Kuna see mõjutas mitut kasutajat, järgisid paljud rongi põrandat, millel oli nüüd „pööre”.

Aruannete arvu kasvades hakkasid paljud kasutajad väitma, et probleem puudutas peale selle ka teisi Mace tööjaamad. Siis ĂĽtles rĂĽhm vigastatud inimesi, et neil pole masinatesse installitud tarkvara Avid, mistõttu probleemi juur jääb märkamata – kuni Google avaldas uue aruande vea kohta, mis võib mõnesid MacOS-i sĂĽsteeme mõjutada.

Ettevõtte sõnul tarnitakse Google Keystone’i (ettevõtte peidetud värskendustarkvara) versioon 1.2.13.75 veaga, mis rikkus MacOS-i MacOS-is, kus sĂĽsteemi terviklikkuse kaitse (PIS) oli keelatud.

Täpsemalt öeldes aitavad operatsioonisĂĽsteemi turvafunktsioonid “takistada potentsiaalselt kahjulikul tarkvaral kaitstud Maci failide ja kaustade muutmist”. Kuigi see funktsioon on kaasas OS X El Capitan (10.11), mõjutavad Google’i vead ka arvuteid, mis ei toeta PIS-i.

Google teatas, et lõpetas Keystone’i värskenduse levitamise, kuni lahendus ilmus. Arvutites, kuhu värskendus on installitud, soovitab ettevõte kasutajatel teha järgmine samm oma vigadest mõjutatud masina taastamiseks (ainult Maci jaoks, kuhu on installitud OS X El Capitan 10.11 või uuem versioon).

  1. Valige taastereĹľiimis Google’i rakendusega installitud helitugevus (enamasti “Macintosh HD”).
  2. Avage rakendus Terminal ja sisestage järgmine käsk:
# chroot /Volumes/[nome do volume instalado] 
# mv var vv
# ln -s private/var var
# chflags -h restricted /var
# chflags -h hidden /var
# xattr -sw com.apple.rootless "" /var

OS X Yosemite 10.10 ja varasemate kasutajate jaoks minge ülaltoodud sammu 2 ja sisestage terminali järgmine kood:

/Users/[nome do usuário]/Library/LaunchAgents/
OU
/Library/LaunchAgents/
- com.google.keystone.agent.plist
- com.google.keystone.xpcservice.plist
# exit
(recomendado) # csrutil enable (10.11+)

Need käsud eemaldavad konkreetselt Google’i tarkvaravärskenduse mõjutatud versiooni ja taastavad MacOS-failisĂĽsteemi rikutud osad. Pärast ĂĽhe ĂĽlaltoodud meetodi tegemist peab kasutaja masina taaskäivitama.

Krundi keerdumine: probleem ei hõlma siiski tarkvara Avid. Kuid see puudutas eriti videotöötajaid, kuna kolmandate osapoolte videokaartide toetamiseks tuli PIS keelata, samas kui enamus kasutajaid ei tohiks rikked kahjustada, kuna PIS oli vaikimisi lubatud.

läbi hr. Macintosh