Tehisintellekt aitas uurijatel leida, et ainult pool “Henry VII” kirjutas Shakespeare

Tšehhi teadlane otsustas töötada välja tehisintellektisüsteemi, et vastata kirjandusuurijatele hämmingut tekitanud küsimustele. Umbes 169 aastat pärast seda, kui kirjandusanalüütik James Spedding märkas 1850. aastal John Fletcheri töö ja William Shakespeare’i “Henry VII” teatavate lõigude suurt sarnasust, näitas Petr Plecháč, et tal õnnestus avastada, milliseid osi kumbki kirjutas. igaüks autoritest.

Selle probleemi lahendamiseks ĂĽtlevad Praha Tšehhi Teaduste Akadeemia teadlased oma artiklis, et ta õpetab kahe autori töö põhjal algoritmi teatud sõnavalikute ja rĂĽtmide tuvastamiseks. “Kerimisakna” nime all tuntud tehnika võimaldab tehisintellektil vabalt töid sirvida, stiililisi kujundeid õppida.

Teose koosseis “data-title =” Teose koosseis – IA aitab uurijal leida, et ainult poole teosest “Henrique VII” kirjutas Shakespeare – SAPO Tek> Teose autori koosseis

Seega kinnitas Petr Plecháči väljatöötatud sĂĽsteem mitte ainult James Spedingu teooriat, vaid õnnestus ka kindlaks teha, et John Fletcher kirjutas umbes poole Inglismaa kuninga elul põhinevast teosest. Tundub, et stsenaristid keskendusid pigem teatud stseenide lõpule ja algusele, kuigi Fletcher ja Shakespeare kirjutasid teatud “poolikud” osad.

Uurijad katsetavad ka seda, kas Philip Massingeri töö sobib selle tööga. Mõned teadlased peavad inglise stsenaristi veel üheks Henry VII koostööpartneriks, kuid Petr Plecháč on suutnud tõestada, et selline hüpotees on väga ebatõenäoline.