Tehisintellekt ja teine ​​pilvepõlv moodustavad ettevõtete digitaliseerimise “aluse”

Oracle Portugali maajuhi Bruno Moraisi jaoks on ettevõtte digitaalne ĂĽmberkujundamine “kulutatud teema”, kuid see on protsess, mida tuleb kiirendada. IDC 2019. aasta väljaandes esitletud IT-lahenduste spetsialiseerunud ettevõte esitab kĂĽmme peamist prognoosi digitaliseerimise ja pilve evolutsiooni kohta aastani 2025 ning nende uuringu “AI at Work” tulemused.

Ettevõtte maajuhi sõnul on „tehisintellekt ja teise pilvepõlvkonna põhitegurid“ ettevõtte digiteerimisprotsessis.

Oracle usub, et pilve osas asendatakse aastaks 2025 andmekeskused sajaprotsendiliselt järgmise pilvepõlvkonnaga. Ettevõte prognoosib ka suure osa oma töökoormuse siirdumist seda tüüpi hoiule. Tulevikus on umbes 90% organisatsioonidest identifitseerimisplatvorm, mis ühendab füüsilist ja virtuaalset keskkonda.

Oracle’i ettekandes IDC Directionsis tõi Bruno Morais välja, et tehisintellekt on vahend, mis põhjustab inimestega tehnoloogiaĂĽhendustes suuri muutusi, mis juhtub väga kiiresti. 2025. aasta prognooside kohaselt kahekordistab see tehnoloogia ettevõtte tootlikkust, kuna 70% IT-funktsioonidest ja 85% klientide suhtlusest on automatiseeritud.

Uuringust „Tehisintellekt töökohal” selgub, et tehisintellekt muudab praegu töötajate ja tehnoloogia suhet, eriti mis puudutab personaliosakonna rolli. Oracle’i raport koostöös Future Workspace’iga kĂĽsitles enam kui 8000 personalitöötajat, juhti ja direktorit 10 riigis.

Selle uuringu andmete kohaselt näitasid umbes pooled kõigist küsitletud töötajatest, et nad kasutavad üha enam tehisintellekti tehnoloogiat. India ja Hiina on kõrgeima lapsendamise määraga riigid, vastavalt umbes 78% ja 77%.

Tehisintellekti tehnoloogia kasutuselevõtu jaotus riikide kaupa

krediit: Oracle

“Data-title =” Tehisintellekti tehnoloogia kasutuselevõtu jaotus riikide kaupa – tehisintellekt ja teise põlvkonna pilv moodustavad ettevõtte digiteerimise “aluse” – SAPO Tek “> Tehisintellekti tehnoloogia kasutuselevõtu jaotus riikide kaupa krediit: Oracle

Tehisintellekti rakendamine organisatsioonides mõjutab töötajate suhtlemisviisi üksteisega ja ülemustega. Ligikaudu 64% vastanutest eelistab roboteid usaldada kui oma ülemust. Nagu varem märgitud, juhivad seda kategooriat taas Hiina ja India, kuna ligi 90% nende riikide vastajatest usaldavad roboteid rohkem kui nende juhte.

Oracle jõudis järeldusele, et ettevõtete konkurentsivõime säilitamiseks oli vaja mitte ainult tagada tehisintellekti rakendamine, vaid ka seda lihtsustada. Töökohal tehnoloogia kasutamise peamiste tõkete hulgas avaldas turvalisuse ja privaatsuse pärast muret umbes 30% vastanutest, eriti Millennials ja Z-põlvkonna noorem põlvkond.