Tehnoloogia, suurtehnoloogia roll ja piraatlus, millel on fundamentaalne mõju meedia tulevikule

Sellepärast arvas ta, et lained hakkavad muutuma. “Meedia ei saa pead liiva alla. Nad elavad uues ökosĂĽsteemis, tööstus on radikaalselt muutunud, tehnoloogia ja Big Tech on seda muutnud ja see ei päästa neid, kuid nad toetavad neid lähitulevikus, et kõik, kes nende ĂĽmber elavad, ilma selleta ei saaks. vastutusannuse omamine, lihtsalt teiste loodud sisult tulu saamine toob kaasa muutuste laine ja tingib palju arutelusid, mis meil lähitulevikus on. ”

Rádio Comerciali programmidirektor Pedro Ribeiro meenutab, et oluline on arusaam, et me ei ela “mustvalges” maailmas, ja “sisesta, et Google ja Facebook on demod ja teiselt poolt on need traditsioonilised meediakanalid ja, halb asi, nad ka on. teha kõike raamatute kaupa, isegi seetõttu, et paljud meediaagentuurid mängivad reeglite kõige hälbivamal kĂĽljel, clickbaites ja just selles keerukuses meediasektor liigubki ja seetõttu on reeglite koostamine nii keeruline ”, arvestades, et see on globaalne nähtus.

Raadioajakirjanikud ja animaatorid on rõhutanud ka piraatluse probleemi ja teatud videote, näiteks Vasco Palmeirimi muusika leviku tõkestamise raskust, kuid ta väidab, et see on hariduslik küsimus, mis varakult inimestele teavet pakub. oska eristada nisu sõkaldest.

Piraatlusest võttis sõna ka Sport TV tegevjuht Nuno Ferreira Pires, kes väitis, et see on hariduslik kĂĽsimus, ja tegi analoogia poe sisu varastamise ja šokolaadi varastamise vahel. “See pole mitte ainult sellepärast, et see on digitaalne, vaid ka sisu võib varastada,” ĂĽtles ta, meenutades, et paljudel juhtudel vaatavad vaatajad Sport TV-d teistele ĂĽksustele maksmata. “Tasuta piraatlust enam pole,” ĂĽtles ta ja selgitas, et nende “piraatkanali” olemasolu toetab ärisid, mis antakse ĂĽle kurjategijatele, kes ei maksa makse ning kes toetavad terrorismi ja pedofiilide võrgustikke.

Optimistlik tulevik?

Ja kas meedial on tulevikku? Vaatamata teemadele ja väljakutsetele sulges paneel positiivse noodi, kus osalejad rõhutasid oma veendumust, et meedia säilitab oma rolli ja asjakohasuse. “Tõendid näitavad, et meie sisul on jätkuvalt palju asjakohasust, sest inimesed tahavad seda tarbida,” ĂĽtles Nuno Ferreira Pires, selgitades, et probleem võib olla monetiseerimine, kuid see on juhtimiskĂĽsimus, mitte sektori probleem. , mis on põhitegevusega kursil.

Ka RTP president Gonçalo Reis kaitses, et operaatoril ja sektoril on probleeme, kuid kodanike jaoks on see stsenaarium väga positiivne, kuna sisu ja teabe tarbimiseks pole kunagi olnud nii palju mitmekesisust ning nii palju valikuid. Ja isegi ettevõtete jaoks on rohkem mittelineaarse tehnoloogiaga riiuleid, mis pakuvad rohkem ja paremaid kogemusi. “Täna võime minna kuhu iganes. Ăśle 40% juurdepääsust tuleb välismaalt, ”selgitab ta, kuid hoiatab, et mäng on muutunud ja operaatoritel peab olema rohkem oskusi ning see ei piirdu ajakirjandusega. “Me kõik peaksime investeerima rohkem tehnoloogiasse, analĂĽĂĽtikasse, kohtingutesse ja kes meist ĂĽtleb, et ta on tõesti hästi valmis, peaks tegema palju rohkem,” kinnitas ta.

“Olen kindel, et inimesed maksavad rohkem ja parema sisu nägemise eest,” ĂĽtles Pedro Ribeiro, väites, et praegu on meil lahendused sisu paremaks muutmine kui kunagi varem ning tehnoloogia on liitlane ja mitte kunagi takistus.

Nende sektorite ühendamisel on endiselt väljakutseid, mis peavad kokku tulema, et töötada partnerluses, et lahendada praegu silmitsi seisvaid probleeme.

Toimetuse märkus: paneeli modereerib SAPO TEK-i toimetaja Fátima Caçador