Tehnoloogiaettevõtted registreerivad kõige rohkem patente

Ülemaailmseid patenditaotlusi juhivad tehnoloogiaettevõtted, vastavalt Maailma Intellektuaalomandi Organisatsiooni (WIPO) andmetele. Seda suundumust kinnitavad patendisõjad, mida on pidanud mitu maailma hiiglast.

Arvutitehnoloogia valdkond vastutab paljude viimase paari aasta jooksul patenteeritud ideede ja kontseptsioonide eest, mille iga-aastased tellimused on üle 120 tuhande. Kuid nagu WIPO ütleb, kasvasid ka tööstusdisainilahenduste registreeringud aastatel 2009–2010 umbes 13% ja aastatel 2010–2011 16%.

Digitaalside valdkond oli ka üks arenenumaid aastatel 2006–2010, mil see kasvas enam kui 8%, umbes 70 000 aastase patenditaotluseni. Vastupidisel küljel on farmaatsiatööstus, mis on vähendanud registreerimiste arvu.

2011. aastal ĂĽletati esimest korda kahe miljoni registreeritud patendi piir, peamiselt seetõttu, et Hiina suutis teha rohkem patenditaotlusi kui ĂĽkski teine ​​riik maailmas – 526 tuhat. Hiina patenditaotlusbĂĽrood kasvasid aastatel 2008–2011 registreeritud patentide osas 22%. Pärast Hiinat kujunesid USA ja Jaapan globaalsete patentide peamiseks tõukejõuks.

Need on mõned 2012. aasta maailma intellektuaalomandi näitajate aruandes avaldatud andmed.

WIPO tegevdirektori Francis Gurry arvates näitab patenditaotluste ja registreerimiste kasv, et isegi maailmamajanduse rasketel aegadel panustavad ettevõtted endiselt finantskriisi tagasipööramiseks innovatsiooni.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi