Tehnoloogiatoodete turg langes Portugalis 5%

Juulist septembrini ulatus tehnoloogiatoodete turg 626 miljoni euro suuruseks tuluks, mis on 5% vähem kui eelmise aasta samal perioodil. Riigi turgu karistatakse registreeritud kahjumitega peaaegu kõigis tehnoloogiasegmentides, välja arvatud suured seadmed ja telekommunikatsioon.

Kuid isegi nendel juhtudel, nagu Temax GfK indeksi andmed näitavad, on kasv häbelik:

Suurte seadmete poolel oli positiivne tulemus osaliselt tingitud “kodumĂĽĂĽgituru headest tulemustest”, samas kui telekommunikatsiooni poolel meelitas seda segmenti nutitelefon – 17% kasv võrreldes 2014. aasta kolmanda kvartaliga

Samuti tuleb märkida, et selle aasta üheksa kuuga ületas tehnoloogiliste telekommunikatsioonitoodete turg tulusid 500 miljoni euro ulatuses.

Tabeli punasel küljel Portugali fototurg jätkuvalt kahaneb, seekord kokku 20% ja 16% ainult objektiivide segmenti arvesse võttes. GfK näitab aga, et see on kompaktselt vahetatavate objektiivide ja kaameratega täis raam registreeritud kasv, peamiselt selle tootesarja madalamate keskmiste hindade tõttu.

Infotehnoloogia osas – arvutid ja tahvelarvutid – oli langus vaatamata 131 miljoni euro suurusele käibele 13%. SĂĽlearvutid garanteerivad sellest segmendist peaaegu 60% ja tahvelarvutid langevad esimest korda alla 20% – see on veel ĂĽks märk iPadi ja ettevõtete mĂĽĂĽgi langusest.