Tehnoloogilised riskid 2018. aasta viie parima võimaliku ohu hulgas

Maailma majandusfoorumi ĂĽlemaailmses riskiaruandes tehakse kindlaks peamised geopoliitilised riskid, millega maailmas igal aastal kokku puututakse.

Kui 2018. aastaks on taas keskkonnanähtused, on USA otsus jätta Pariisi kliimamuutuste kokkulepe tänavuseks riskinäiteks, kuid riskide hulka kuulub ka tehnoloogiasegment. kõige tõenäolisemad selle aasta globaalsed sihtmärgid.

Küberohud on järjest populaarsust kogumas ning suuremahulised küberrünnakud on suuremate globaalsete ohtude nimekirjas tõenäosuse järgi kolmandal kohal, samas kui järgmise kümne aasta jooksul hinnatakse globaalse riskistsenaariumi korral kasvavat kübersõltuvust järgmise kümne aasta jooksul.

Lisaks mainitud riskidele tuvastatakse selle aasta globaalses riskiaruandes mõju määra järgi kriitilise tähtsusega teabe infrastruktuuri kokkuvarisemine ja tehnoloogia arengu negatiivsed tagajärjed.

Täna avaldatud Maailma Majandusfoorumi 2018. aasta aruandest selgub, et võrreldes eelmise aastaga on tehnoloogiline nähtus arenenud negatiivselt, süvenedes nii tõenäosuse kui ka mõju osas.

Teiselt poolt näivad majandusriskid 2018. aastal vähem väljendunud, mistõttu mõned eksperdid on mures, et ülemaailmse SKP kasvumäära kasv võib põhjustada nõrkusi püsivate struktuuriliste riskide suhtes globaalses finantssüsteemis ja majanduses.

Ekspertidel paluti tähtsustada 30 globaalset riski.

Võimalik risk

  1. Äärmuslikud ilmastikunähtused
  2. Looduskatastroofid
  3. KĂĽberrĂĽnnak
  4. Pettus või vargus
  5. Kliimamuutuste leevendamata jätmine

Mõju seisukohalt risk

  1. Massihävitusrelvad
  2. Äärmuslikud ilmastikunähtused
  3. Looduskatastroofid
  4. Kliimamuutuste leevendamata jätmine
  5. Veekriis

Maailma Majandusfoorumi 48. aastakoosolek toimus 23. – 26. Jaanuaril Davos-Klostersis ja selle aasta teema on „Ühise tuleviku loomine jagatud maailmas“.