Teie elektriarvesti on targem ja osaliselt on selles sĂĽĂĽdi Siemens

Märkimisväärne osa uutest paigaldatud arvestitest tuleneb Portugali Siemens ja Landis + Gyr sõlmitud lepingust EDP Distribuiçãoga ning prognoositakse 800 tuhande energiakasti paigaldamist 2018. aasta lõpuks. Nutikate arvestite tarnimiseks sobivad tarnijad on ka ZIV, ENERMETER, ZTE ja JANZ.

EDP ​​Distribuição lisas ka, et nutikad arvestid on ainult osa investeeringust, mida ettevõte teeb “osana oma programmist arvesti aedade renoveerimiseks madalpinge tarnepunktides kuni 41,4 kVA lepingulise võimsusega”. “Selle vara laiendamisel on vaja arvestada muude vajalike tehniliste seadmetega, nagu muundamisjaamade sidesĂĽsteemid ja kontrollerid. Kogu maailmas, võttes arvesse ka muid tegevusi ja sellega seotud arenguid, on investeeringu väärtus umbes 35 miljonit. euro “, ĂĽtles ta.

Suurepärane projekt

Kohtumisel ajakirjanikega selgitas Siemens Portugali energiahalduse divisjoni eest vastutav Fernando Silva, et projekt on nutika mõõtmise valdkonnas üks suurimaid ettevõtteid ning et projekt toob energiatarbimise haldamise ja klientide jaoks seadmete osas tohutuid eeliseid. mõõta ja jälgida kulutusi, avades ukse paindlikkusele ja dünaamilistele määradele.

“Sellel sĂĽsteemil on suur potentsiaal, sest arveldamine põhineb nĂĽĂĽd tegelikel väärtustel, mitte hinnangutel, ja see toob protsessile rohkem läbipaistvust, kusjuures pakkujad saavad pakkuda tarbimise kohta ĂĽksikasjalikumat teavet, mis vähendab kohtuvaidlusi,” selgitab Fernando Silva.

Piirkonna eest vastutav isik tunnistab, et enamikul juhtudel endiselt kasutusel olevate analoogarvesti arvestite eluiga on pikem, need töötavad 25 või enam aastat, kuid seda seetõttu, et digitaalsed arvestid arenevad vastavalt toiteallika arengule ja võimaldavad uute tööriistade operaatoritel. . Selle seadme valimisel on alati olnud oluliseks kriteeriumiks loenduskindlus, minimaalselt üle 99,9%, kuid Landis + Gyr Energy Boxide puhul mõeldakse ka kaugtarkvara ja püsivara täiendamise võimalusele ning mõned juhtimisvariatused.

Praegu saadab ettevõte 9–10 000 Landis + Gyr’i toodetud energiakasti nädalas. EDP ​​Distribuição paigaldab juba klientide kodudesse seadmeid, eesmärgiga jõuda 2018. aasta lõpuks 2 miljoni koduni ja aastaks 2022 100% kodudesse, mille määravad kindlaks Euroopa Liidu seatud eesmärgid nutikate lettide kasutamiseks.

Platvorm nutikamaks võrguhalduseks

Lisaks arukate arvestite tarnimisele rakendab Siemens Portugal EDP Distribuiçãos ka võrguteabe haldamise süsteemi, mis aitab vähendada uue loenduri ja analoogmudeli vahelist lõhe ning võimaldab võrguandmete kogumist ja haldamist.

Energy Data Manager põhineb Siemensi EnergyIP platvormil, kuid integreerib Portugali teadmisi ja tagab suurema paindlikkuse EDP Distribuição jaoks, mis on platvormi üks suurimaid rakendusi kogu maailmas.

Süsteem on välja töötatud umbes aasta ja tootma hakati juuli alguses skaalal 1–10 aasta lõpuks, ühendustega kuni 600 tuhat meetrit ja peaks kogu võrgus täielikult toimima. kuni 1. jaanuarini 2019, mil see haldab Portugalis 6,2 miljonit klienti.

“Suurim väljakutse on pärandsĂĽsteemi (analoogmõõtur) ja uue nutiarvesti integreerimine sama usaldusväärsusega,” selgitas Fernando Silva, kes tõstis esile ka hallatavate andmete mahtu.

“6,2 miljoni meetriga ja isegi kui loendust tehakse iga tunni tagant, räägime 150 miljonist näidust päevas,” ĂĽtles ta. Ja kui reeglid lubavad lugeda iga 15 minuti järel, on väljakutse veelgi suurem.

“Siemensil on selles integratsioonis tohutu eelis, sest me teame kogu marsruuti alates elektrifitseerimisest kuni automatiseerimiseni ja nĂĽĂĽd oleme digitaalses transformatsioonis”, rõhutas Fernando Silva.

Praeguse seisuga on EDP Distribuiçãol kogu selle teabe töötlemiseks mitu erinevat süsteemi ja on vaja ühendada need kõik ühel platvormil, mis on integreeritud ettevõtte SAP-i arveldussüsteemiga.

Eesmärk on kasutada sĂĽsteemi ka teistes Distribuição EDP-des, elektri- ja gaasitoimingutes, aga ka eksportida platvormile lisatud teadmisi teistesse geograafilistesse piirkondadesse, nimelt Austraalia territooriumile, aga ka Brasiiliasse. “Töötame neis riikides nende projektide juures Siemensi inseneri- ja tarkvarakogemusega ning ka keele lähedusega,” ĂĽtles ta TeK-le.

Märkuste kirjutamine: Uudiseid ajakohastatakse vahepeal EDP Distribuição pakutava lisateabega.