Teine külg blokeerib Portugali saite „piraatse” sisuga

Alustame siit: autoriõigusega kaitstud teoste kättesaadavaks tegemine ilma nõuetekohase loata on ebaseaduslik. See on kinnitatud seadustes – portugali ja euroopa -, kuid näib, et Interneti areng on legaalse või mitte sisule juurdepääsu osas palju leevendanud.

Filmide ja seriaalide piraatlus on tõsine – näiteks laaditi ebaseaduslikult alla ainult 14,4 miljonit korda Troonide mängu sarja viimane osa. Kaks ettevõtet ja kultuuriteoste autorit esindavat Portugali ĂĽhendust FEVIP ja GEDIPE ĂĽtlesid hiljuti, et piraatlusnähtuse aastaarve on 60 miljonit eurot.

Nende arvude ja teiste Portugalis olevate isikute kohta koostatakse vastastikuse mõistmise memorandum saitide kohta, mis muudavad sisu ebaseaduslikult kättesaadavaks. Blokeerimispaiga strateegia on rakendatud ja nelja kuu jooksul on telekommunikatsioonioperaatorid blokeerinud 183 saiti.

Härra. Varsti liitub selle nimekirjaga piraatlus.

“Saime just teada, et järgmise 24 tunni jooksul blokeeritakse meie veebisait Portugalis,” öeldi TeK postkasti jõudnud e-kirjas. Härra juhataja. Piraatlusest on teatanud tsiviilpiraatlusevastane liikumine (MAPiNET).

“Saime selle kätte eile õhtul [a mensagem]. Nad tutvustasid end, öeldes, et ettevõte on nendega seotud [MAPiNET], et meil on ĂĽle 500 piraatteose ja et kui me järgmise 24 tunni jooksul oma suhtumist ei muuda, peavad nad saidi DNS-i abil blokeerima, ӟtles ĂĽks hr Piracy juhte pärast Skype’i vestluses.

Tekkis argument: „Raha saamiseks blokeerivad nad lihtsalt meie suguseid veebisaite. Sellise veebisaidi sulgemisel pole vahet, arvame, et juurdepääs seitsmendale kunstile on igaühe õigus, midagi, mis teeb meid õnnelikuks ja annab hea tunde ning see peaks olema kõigile tasuta õigus. ”

„Ühtegi filmi ei hostita otse veebisaidil. Pakume juurdepääsu ainult Interneti-linkidele, see pole ebaseaduslik, ”ütlesid nad. Ja siinkohal tasub meeles pidada, et argument lihtsa linkimise pakkumise kohta ei ole The Pirate Bay mentorite jaoks soodne, mis on sisupiraatluse tugiportaal.

Kui operaatoril on käsil plokk, hr juhataja. Piraatlus pĂĽĂĽab kasutajatele õpetada, kuidas lehele juurde pääseda ka pärast blokeerimist – midagi, mida MAPiNET peab ebameeldivaks. Kuid blokaadi mõju on tunda.

“Me ei tea siiani, kui suur mõju meil on. Jah, me oleme kasutajate kaotamise pärast veidi mures, aga võib-olla ei kaota me palju, ӟtlesid anonĂĽĂĽmsed inimesed teisel pool„ joont ”.

Härra. Piraatlus on uhke, et on üks omataolisi suurimaid saite, mis teeb loata kättesaadavaks üle 1700 filmi ja sarja, millel on üle 20 tuhande registreeritud kasutaja. Vastavalt Alexa teenuse avaldatud hinnangule on see Portugalis 500 külastatuima saidi edetabelis.

Selliste veebisaitide maksumus on suurem kui praegune “100 eurot kuus”, peamiselt tänu nende kasutajate arvu suurenemisele. Hr ‘hääl’ Piraatlus ei edenda seda, kui palju veebisaidi arveid kuus reklaamib, edendades seda, et “piisab serveri eest maksmiseks ja mõne säästmiseks järgmise serveri kuu jaoks säästmiseks, kui on pausi”.

Mis juhib härra piraatlust? Ebaseadusliku sisuga veebisaitide haldamine ei lähe arvesse. “Meil on olnud mõned eemaldamistaotlused, mõned rĂĽnnakud … see on olnud karm, kuid proovime uuesti ĂĽle saada ja asendada.” Platvormi halduses on neli inimest, kellega koostööd teha, sest filmi esitamine on kõigile avatud, nagu nad kirjeldavad.

“Mis ajendab meid seda kättesaadavaks tegema, on see, et me arvame, et kõigil on õigus filmi vaadata, see on midagi, mis mõjutab inimese heaolu ja on väga oluline.”

Selle veendumusega, mida hr. Piraatlus selliste teenuste kohta nagu Netflix – mis levitavad sisu ĂĽlemaailmselt ja seaduslikult -? “Arvasime, et Netflix on lihtsalt rahapõhine ettevõte.”

See on esimene omataoline projekt, mille viis ellu hr. Piraatlus. Kas see jääb viimaseks, me ei tea: küsimustele pole enam kättesaadavust.

Rui da Rocha Ferreira