Teisaldatavuse keelamine on PT jaoks väärt 50 000 euro suurust trahvi
IGRE

Teisaldatavuse keelamine on PT jaoks väärt 50 000 euro suurust trahvi

Anacom määras PT Comunicaçõesele 50 000 euro suuruse trahvi, kuna jõudis järeldusele, et on 67 telefoninumbri osas liiga teisaldatavuse taotlused tagasi lükanud.

Taotluses, mille operaator lĂĽkkas tagasi, selgitati sideregulaatori veebisaidil olevat märkust, mis oli seotud terminaliga PT Hello (virtuaalne telefonikaart, mis on põhiliselt suunatud sisserändajate kogukonnale) ja “muude eramajadesse paigaldatud terminalidega”.

Teisaldatavusetaotluse tagasilükkamiseks kasutab operaator argumenti, et see on taksofon. Anacom hindas seda küsimust ja jõudis järeldusele, et ettevõttel oli otsus rikkuda teisaldatavuseeskirjade reegleid ja kliendi õigust sellele teenusele.

Kuigi Anacom avaldas teabe alles eile, määras Anacom trahvi mais. Operaator vaidlustas määruse varsti pärast seda ja kaebas juuni jooksul kohtusse.

Teisaldatavus on teenus, mis võimaldab teil vahetada operaatorit, säilitades samas telefoninumbri. Mullu augustis transporditi 2 086 166 telefoninumbrit. Sel perioodil kuulub enamik teisaldatud numbritest püsivõrku (1 576 990).

Alates teenuse käivitamisest on kantud 3 381 632 telefoninumbrit. Neist 2 571 799 on tavatelefoninumbrid ja 807 400 mobiiltelefonide numbrid. Veel 2433 on teiste mittegeograafiliste teenuste näitajad, teatas Anacom selle kuu alguses.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi

Cristina A. Ferreira