Teises kvartalis vähem positiivsete tulemustega tehnoloogiatoodete turg

Teises kvartalis vähem positiivsete tulemustega tehnoloogiatoodete turg

GfK Temaxi Portugali indeksi andmete kohaselt suurendasid esimeses kvartalis registreeritud negatiivseid suundumusi muud valdkonnad – fotod, tarbeelektroonika ja informaatika.

Üldiselt oli teises kvartalis kokku 527 miljonit eurot, mis viis eelmise kolme kuu tulemustega võrreldes 3% -lise languseni.

Tarbeelektroonika segmendis rõhutati langust ja see tabas kahekohalist numbrit (-17%). Peamiselt aitab sellele kaasa televisioon, kuna neil on kaal turul. Aasta esimesel poolel müüdi -12% teleritest, mis on 2014. aastaga võrreldes 7 miljonit eurot vähem.

Infotehnoloogia segmendis oli teine ​​kvartal möödunud aasta sama perioodiga võrreldes küll taastunud, ehkki pisut. IT-sektori väärtus kaotas 11%. Kaasaskantavad arvutid on ainsad tooted, mis lähevad sellele trendile vastu, sest ka tahvelarvutid on negatiivselt arenenud. GfK sõnul jäävad need kaks toodet selles segmendis kõige olulisemaks, kuna need moodustavad koos umbes 75% väärtuse.

Aprillist juunini toimunud kvartali üks tipphetki läks telekommunikatsioonisektorile, mis suutis 15% miljoni tootlusega kasvada 7%. Nutitelefonid suurendavad seda kasvu jätkuvalt. Semestri lõpus kasvas väärtus umbes 28%.