TeK Storefront: Nintendo 64 on 20 aastat vana. Pidage meeles kõige meeldejäävamaid mänge

Täna on Nintendo peakorteris pidupäev. 20 aastat tagasi, samal päeval, tõi ettevõte turule ühe kõige revolutsioonilisema konsooli videomängutööstuses.

Nintendo 64 oli üks esimesi konsoole, mis võimaldas 3D-mängukogemust, piisavalt veenev ja realistlik, et hoida mängijaid tundide kaupa ekraanil. Konsool on verstapost Uuenda graafika ja mäng. Enne väljaandmist esitati enamik mänge pikslite plaanis, liiga lihtsate mõistatuste seas, mis ei suutnud pakkuda minimaalset ümbritsevat mängukogemust.

Kuid vaatamata uuendusele ei olnud konsool nii hea vastu võetud kui kaks aastat varem Jaapanis debüteerinud PlayStation 1 konkurent. Vastupidiselt sellele otsustas Nintendo kassettidega jätkata ajastul, mil meelelahutustööstuses hakkasid CD-d üha enam kasutusele võtma.

Järelikult oli konsoolil väga väike mänguvalik, võrreldes Sony süsteemi pealkirjade arvuga, sest mängude arendamise eest vastutavad stuudiod ja programmeerijad jõudsid kiiresti järeldusele, et CD-l on lihtsam toota mänge, võimekamat tehnoloogiat ja palju muud. odav.

Ka konsoolikontrollereid pole kõige lihtsam kasutada. Mõned kriitikud on isegi soovitanud, et kontrolleri käsitsemiseks kulus kolm kätt, mille keskel on kuus toimimisnuppu, suunapadi ja juhtnupp.

Ettevõte müüb rohkem kui 30 miljonit seadet, vähem kui enamik teisi Nintendo süsteeme (NES müüb umbes 62 miljonit) ja PlayStation 1-l kaugelt vähem kui 103 miljonit.

Vaatamata kaotatud lahingule Sony vastu ei kadunud Nintendo põlglikult. Oma elutsükli jooksul on konsool laval mõnele meeldejäävamale mängule, mille oleme galeriis meelde jätnud: