TeK Storefront: nutitelefonid, mis kasutavad endiselt… füüsilist klaviatuuri

TeK Storefront: nutitelefonid, mis kasutavad endiselt… füüsilist klaviatuuri

Ja just selle mehe poolt lubab mulje jätta, et oleme alustamas, kui see nutitelefon ei kuulu BlackBerry lähikuude suurte panuste hulka. Seda hoolimata ilmnenud viivitustest … Uus KEYone, mis algselt plaaniti turule tuua mais ja nĂĽĂĽd ilma kindla kuupäevani turul ilmuda, oli terminal, mida TLC tõi veebruaris Barcelonas Barcelonas toimuval Mobile World Congressil ĂĽsna palju esile.

Nagu allolevast galeriist on hõlpsasti näha, kust leiate selle nutitelefoni kõik ĂĽksikasjad, toob KEYone kõige edukama BlackBerry edukama Qwerty klaviatuuri, kombineerides selle 4,5-tollise puutetundliku ekraaniga, mille resolutsioon on 1620 Ă— 1080 pikslit, ja kattekihiga Corning Glass 4 Hind tuleb see umbes 600 eurot, väiksem kui tema “vend” Priv, kes saab ka fĂĽĂĽsilise klaviatuuriga terminalikomplektis paremini tuttavaks.

Kuid kas tänapäevases nutitelefonis on fĂĽĂĽsilise klaviatuuri hooldamisel rohkem eeliseid? Vastus on jah ja ei. Jah, sest ergonoomilisest vaatenurgast on selle elemendi olemasolu siiski õigustatud, eriti kui arvame, et teatud vanemaid või odavamaid telefonimudeleid mĂĽĂĽvad ja hindavad endiselt vanemad kasutajad, need, kes pole ikka veel kohanenud maagia “puudutab ekraani.

Siis on innovatsiooni ning paindlikkuse ja kasutamise efektiivsuse seisukohast enam kui ilmne, et füüsilised klaviatuurid ei too näiteks tippklassi nutitelefonidele mingit eelist.

Asi pole ainult selles, et nutitelefonidega toimuv nõuab suurt eraldusvõimega ekraani – ja mida suurem, seda parem! – aga ka seetõttu, et me juba teame, et mobiilne operatsioonisĂĽsteem (ja vajadusel muud lisarakendused …) suudab suurepäraselt taasesitada mis tahes klaviatuuri virtuaalselt. Ja nii palju funktsionaalsem kui fĂĽĂĽsiliste võtmete komplekt, riskimata isegi ĂĽhe päeva … kukkumisega.

Lõppude lõpuks on meie arvates trend, et see nutitelefonide segment kaob BlackBerry pingutustest hoolimata täielikult. Innovatsioon ei ole “andestav” ja mobiilsideterminalide fĂĽĂĽsilised klaviatuurid on minevik, see on peaaegu kindel.

Heitke pilk ülaltoodud galeriisse, et leida mõned mudelid, mis ikkagi “ründavad” teatud segmenti nendest, kes ei ela ilma nuppudeta, unustamata ikooni Nokia 3310, mis tagastab originaalsema tulemuse kui kunagi varem.