TelefĂłnica mĂĽĂĽb O2 Suurbritannias 10 miljardi naela eest

Hongkongi kontserniga sõlmitud tehingu eest saab Hispaania operaator 10 miljardit naela (umbes 9,13 miljardit eurot). See avab ka ukse Suurbritannia ühe suurima operaatori loomisele, kuna Hutchisonile kuulub juba Three.

Kahe ettevõtte kombinatsioon loob ettevõtte hinnangul turuosa liidri, kes on selles äris töötanud aasta algusest.

Leping tuleb vormistada 2016. aasta esimese poolaasta lõpuks või järgmise kvartali lõpuks. Enne seda peate saama reguleerivate asutuste nõusoleku.

Tuleb meeles pidada, et O2 lõi British Telecom, kes otsustas paar aastat tagasi keskenduda fikseeritud ärile ja müüa mobiilsideteenuseid. Telefónica ostis selle ja eelmise aasta lõpus ühinesid kaks ettevõtet uuesti läbirääkimiste laual: Hispaania operaator soovis operatsiooni müüa ja BT tagasi osta.

Läbirääkimised olid lõppkokkuvõttes ebaõnnestunud ja Hutchison ostis O2. Vahepeal leidis BT teise viisi mobiilsideturule naasmiseks ja omandas EE 12,5 miljardi naela eest.

Tehing pole veel lõplik, kuid sel nädalal esitas BT oma esimese kombineeritud lairiba- ja mobiilside pakkumise. Hinnad on agressiivsed ja näitavad, et ettevõte panustab oma tugevusele, et taastada sellel turul mugav koht.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi