TelefĂłnica mĂĽĂĽb tegevust Iirimaal

Tehingu tulemuseks on maksimaalselt 850 miljonit eurot. Esialgu maksab Hongkongi konglomeraat Telefónicale 780 miljonit eurot. Hiljem saab ettevõte lisaks 70 miljonit eurot, kui operatsiooniks seatud rahalised eesmärgid saavutatakse.

Iirimaa O2 on riigi suuruselt teine ​​mobiilsideoperaator, kelle osakaal on 27%. Telefónica positsiooni tegevuses on müüdud umbes kuu aega, Hutchison Whampoa ost keskendab tegevuse Iirimaa turule, kus konglomeraadile kuulub juba Tree.

Ettevõtte rahaline sobivus suurendab operaatori likviidsust ja aitab vähendada võla, mis on juhtkonna määratud eesmärk. Eelmisel aastal suutis Telefónica vähendada oma võlga viie miljardi euro võrra 51,2 miljardi euroni. Sel aastal soovib ta oma teekonda jätkata.

Tasub meenutada, et alles eile kuulutati Euroopa telekommunikatsiooniturul välja oluline tehing, kus Vodafone ostis Saksa kaabli 7,7 miljardi euro eest.

Eelmisel nädalal juhtis Portugal Telecom teist äri.

Sel juhul ületab leping Euroopa piire, kuid sarnaselt Telefónicale on sellel oluline mõju ettevõtete võla vähendamisele. Portugali operaator müüb ühenduse kaubamärgiga Macau omandatud positsiooni, tehingu tulemuseks on 330 miljonit eurot.

Eelmisel nädalal näitas Alcatel-Lucent ka, et nad müüvad vara ja keskenduvad tegevustele tuum. Jääb selgusetuks, millise äri Euroopa-Ameerika kontsern loovutab.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi