Telefónicaga sõlmitud lepingu tõttu määras EÜ 12,29 miljoni euro suuruse trahvi PT-le

Euroopa Komisjon trahvis Portugal Telecomi 12,29 miljoni euro suuruse trahviga lepingute eest, mille ta sõlmis Telefónica operaatoriga ja mida Euroopa asutus pidas konkurentsivastaseks.

EÜ avalduse kohaselt leppisid kaks ettevõtet kokku, et nad ei võistle Pürenee telekommunikatsiooniturul, mis Euroopa Liidu reeglite kohaselt on ausa konkurentsi rikkuv praktika. Kokkulepe sõlmiti tahtliku lepinguklausliga, kui Telefónica omandas 2010. aastal protsendi PT-st in Vivo.

“Pooled lõpetasid konkurentsivastase kokkuleppe 2011. aasta veebruaris, pärast seda, kui komisjon algatas monopolivastase juhtumi”, võib lugeda Euroopa Komisjoni aruandest. Euroopa Komisjon leevendas kahe ettevõtte trahve pärast eellepingu tĂĽhistamist Euroopa uurimise alustamisega.

Telefónica trahviti 66,89 miljoni euroga, mis tähendab kokku 79 miljoni euro suurust trahvi. Määratud trahvid peegeldavad „süüteo kestust ja tõsidust”.

Agentuuri asepresident ja peamiselt konkurentsi eest vastutav Joaquín Almunia ütles, et pole ruumi taluda “konkurentsivastaseid tavasid, mida teevad oma siseriiklikke turge kaitsvad väljakujunenud operaatorid, kuna need kahjustavad tarbijaid ja viivitavad turu integreerumisega”.

Samuti tuletab Euroopa Komisjon kõigile isikutele ja ettevõtetele meelde, keda kokkulepe on mõjutanud, võimaluse pöörduda “juhtumiga liikmesriikide kohtute poole ja nõuda hĂĽvitist”.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi