Telekommunikatsiooni hinnad tõusevad järgmisel aastal 3%

Suuremad telekomioperaatorid on juba teatanud järgmise aasta hinnatõusudest, millest osa viiakse ellu jaanuari alguses. Jornal de Negóciosi sõnul sisaldab keskmiselt umbes 3% kõnesidet, tasulist televisiooni ja Internetti.

Zon on esimene ettevõte, kes teatas, et rakendab teenuse hinnatõusu klientidele, kellel on juba uued lepingud ja liikmesused. Sellele sammule järgneb PT Meos, mille kolmemängulise paketi hind tõuseb sarnaselt.

Analoogteleviisorilt DTT-telerile ülemineku ajal käivitatud kõige elementaarsemad paketid kallinevad 9,99 eurolt 10,49 euroni kuus.

Kolmikmängu plaanis jäävad kõned muutmata, mis on öösel ja nädalavahetustel tasuta, kuid veebivestluse minutid on odavamad.

Mobiiltelefonides ja nagu viimastel aastatel juhtus, tõusevad kõnehinnad, kuid alles veebruaris. TMN ja Vodafone on välja andnud uued hinnad, mida saab uurida ettevõtte veebisaidil, kuid Optimus hoiab strateegia kohta teavet endiselt saladuses. Isegi siis on oodata hinnatõusu “paralleelsust”.

3% -list tõusu ei saa sel aastal põhjendada inflatsiooni tõusuga, mis peaks riigieelarve hinnangute kohaselt olema fikseeritud 0,9% -ni pärast 2012. aastal 2,9% -ni jõudmist.

Selle aasta jaanuaris on operaatorid hindu tõstnud 3,1%.

Just sel nädalal avaldas Autoridade da Concorrência uuringu, milles öeldakse, et kõned püsivõrkudele on Portugalis keskmisest odavamad kui Euroopa riikides, mida mobiilsidevõrkude puhul pole.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi