Telekommunikatsiooni ja infoühiskonna päeval on väljakutseks ühendada ülejäänud maailm aastaks 2030

Telekommunikatsiooni ja infoühiskonna päeval on väljakutseks ühendada ülejäänud maailm aastaks 2030

Brasiilias aitab digitaalsete maksesüsteemide kasutamine arendada uusi ettevõtteid, Peruus ja Tansaanias on erinevatest küladest pärit õpilastel juurdepääs veebikursustele, Egiptuses kasutatakse vaegnägijate ja osaliselt nähtavate inimeste kaasamise vahendina Internetti. Cabo Greeni rakendused pakuvad teavet tervise ja COVID-pandeemia vastu võitlemise kohta -19.

Need on vaid mõned näited, mis näitavad, kuidas telekommunikatsioon ja Internet aitavad kaasa jätkusuutlikule arengule ning seotuma ja jätkusuutlikuma maailma loomisele ning paljudes riikides on levimas projekte, millest mõned on sarnase kontuuriga. Kuid ĂĽlejäänud planeedi ĂĽhendamiseni on veel pikk tee minna, seda enam, et endiselt on tohutu digitaalne lõhe – 3,6 miljardit inimest on endiselt võrguĂĽhenduseta, ilma et nad saaksid juurdepääsu veebiharidusele, töökohtadele või kriitilisele tervisealasele teabele.

COVID-19 pandeemiat nähakse kui digitaalset kiirendajat, mis sunnib organisatsioone lähiaastatel kavandatud digitaliseerimiskavadega edasi liikuma, kuid ühtlasi demonstreerib see, kui oluline on infoühiskonna eeliseid suuremal määral tuua. maailma elanikkonnale võimalikult kiiresti. Paljudele elanikkonnale on Internet ainus viis juurdepääsuks teabele, teadmistele ja tööriistadele, mis võivad aidata nende elu muuta, nagu on rõhutatud Rahvusvahelise Telekommunikatsiooni Liidu sõnumis seoses ülemaailmse telekommunikatsiooni- ja infoühiskonna päevaga, mille tähistamiseks tähistatakse 17. maid Rahvusvahelise Telekommunikatsiooniliidu (ITU või ITU) asutamise kuupäev.

Sel aastal valiti teemaks „Ühenda 2030“ ja see oli seotud ÜRO säästva arengu tegevuskavaga, nagu ÜRO peasekretär António Guterres oma videosõnumis meenutas.

Paremasse maailma pääsemiseks on seatud viis eesmärki: majanduskasv, kaasatus, jätkusuutlikkus, innovatsioon, partnerlus ja kõik koos aitavad kaasa visioonile, mille ÜRO eesmärk on saavutada 10 aasta jooksul, kus kõigil on juurdepääs samadele vahenditele. infoühiskond samadel tingimustel.

Rahvatervise olukord ja kriis, kus pandeemia COVID-19 mõjutab paljusid riike, piirab lõppkokkuvõttes tähistamise taset, kuid ITU korraldab täna veebiürituse, et arutada kommunikatsiooni arendamise põhiküsimusi ja mis on kavandatud kell 15:30 CEST 16:30 Portugalis.