contadores estadisticas Saltar al contenido

Telekommunikatsiooni päeval ja infoühiskonnas on väljakutseks ühendada aastaks 2030 kogu maailm – Internet

Brasiilias aitab digitaalsete maksesüsteemide kasutamine arendada uusi ettevõtteid, Peruus ja Tansaanias on mitme küla õpilastel juurdepääs veebiklassidele, Egiptuses kasutatakse Internetti vaegnägijate ja osaliselt nähtava kaasamisvahendina, Cabo Verdes pakub rakendus COVID-19 terviseteavet ja lahinguid pandeemia.

Järgnevalt on toodud mõned näited, mis näitavad, kuidas telekommunikatsioon ja Internet aitavad kaasa jätkusuutlikule arengule ning paremini ühendatud ja jätkusuutliku maailma loomisele ning projektid mitmekordistuvad paljudes riikides, mõnes sarnaste kontuuridega. Kuid kogu planeedi ühendamiseks on veel pikk tee minna, eriti seetõttu, et endiselt on tohutu digitaalne lõhe, kus 3,6 miljardit inimest on endiselt võrguühenduseta, ilma juurdepääsuta veebipõhisele haridusele, tööhõivele või kriitilisele terviseteabele.

COVID-19 pandeemiat peetakse digitaalse kiirendina, mis sunnib paljusid organisatsioone järgmiste aastate kavandatud digitaliseerimiskavadega edasi liikuma, kuid näitab ühtlasi, kui oluline on infoühiskonna eeliste toomine laiemale elanikkonnale. kogu maailmas, nii kiiresti kui võimalik. Mitme elanikkonna jaoks on Internet ainus viis pääseda juurde teabele, teadmistele ja tööriistadele, mis võivad aidata nende elu muuta, nagu rõhutas Rahvusvahelise Telekommunikatsiooni Liidu sõnum tänapäeva probleemide kohta. Telekommunikatsiooni- ja infoühiskonna maailm, mis tähistab 17. mai Rahvusvahelise Telekommunikatsiooni Liidu (ITU või ITU) asutamise kuupäeva.

Sel aastal on valitud teema "Ühenda 2030" ja see on seotud ÜRO säästva arengu tegevuskavaga, millele ÜRO peasekretär Antnio Guterres meenutas videosõnumis.

Paremale maailmale pääsemiseks on seatud viis eesmärki: majanduskasv, kaasatus, jätkusuutlikkus, innovatsioon, partnerlus ja kõik koos aitavad kaasa visioonile, mida ÜRO soovib saavutada 10 aasta jooksul, kus kõigil on juurdepääs samadele ühiskonna tööriistadele teave samadel tingimustel.

Olukord ja rahvatervise kriis koos COVID-19 puhanguga, mis mõjutas paljusid riike, piirasid lõpuks tähistamise taset, kuid ITU korraldab täna veebisündmuse, et arutada kommunikatsiooni arendamise põhiküsimust, milleks märgiti 15h30 CEST, 16h30 Portugalis.