Televisiooni tarbimine on USA-s endiselt asjakohane, kuid ilma helge tulevikuta

Televisioon on Ameerika täiskasvanute jaoks valitud tarbeelektroonikaseade, selgus hiljutisest Nielseni vaatajaskonna uuringust. Üle 18-aastased ameeriklased veedavad keskmiselt telesaateid päevas keskmiselt viis tundi. Seevastu nutitelefonidele kulutatud aeg oli keskmiselt vaid kaks tundi ja 20 minutit.

Aruanne näitab siiski, et vanema elanikkonna ja noorte täiskasvanute seas väheneb televisiooni tarbimine dramaatiliselt. Üle 65-aastased inimesed veedavad teleri ees päevas peaaegu seitse ja pool tundi, 35–49-aastased täiskasvanud vaatavad üle nelja tunni. Ja vaadates noori täiskasvanuid vanuses 18-34 aastat, kestis keskmine tarbimine kaks tundi ja 17 minutit.

See, et pensionäridel on rohkem aega televiisori vaatamiseks, võib olla tarbimise vanusevahe peamine põhjus. Kuid teisest küljest selgitab voogedastusteenuste nagu Netflix ja Amazon Prime levik noorte lahkumist tavapärasest teleprogrammist.

Üha rohkem on selliseid teenuste ja seadmete allikaid, mille pakkumine on paindlikum, kuid mis ei sea asukoha või aja tarbimist nagu televisiooniprogrammide suundumused. Kasutajad saavad oma isikliku kogemuse luua kättesaadavuse põhjal.

Teises statistikas selgub aruandest, et 92% Ameerika täiskasvanutest vaatab igal nädalal raadiot, olles kõige põhjalikum platvorm. Keskmiselt veetsid nad 11 tundi päevas multimeediumisisuga ühenduses, kuus tundi pühendati ainult videole. Ligi 20% tarbijatest kasutab nutikaid kõlareid kodus ja ligi kahel kolmandikul Ameerika leibkondadest on seade, mis võimaldab sisu televisiooni voogesitada. Ja kümnest telerita kodust kaheksa tarbivad videosisu.

Uuringus toodi välja ka tarbimise erinevused elanikkonna eri etniliste rühmade vahel, hispaanlased kuulasid rohkem raadiot (96%) ja kulutasid rohkem aega videomängukonsoolidele (18%). Aafrika-ameeriklased veedavad kõige rohkem aega televiisori ees (90%), samas kui Aasia ameeriklased pühendavad rohkem aega internetis surfamisele ja nutitelefonides rakenduste kasutamisele (84%).