Tencent komistas börsil ja purustas devalveerimisrekordi

Tencent on ĂĽks suurimaid tehnoloogiaettevõtteid maailmas, kes vastutab suhtlusvõrgustike ja e-kaubanduse kaupluste eest Hiinas, keda Alibaba peksab ainult Aasias. Läände laienedes omandas ta videomängude kirjastaja, kes vastutas seni suurimate õnnestumiste eest. Jah, Fortnite’i eest vastutav Epic Games kuulub Tencenti perekonda, kuid mitte ainult: Riot Games League of Legends, Supercell of Clash Royale on Hiina pealinn, samuti Activision Blizzard.

Nüüd on uudis, et Hiina hiiglane on devalveerinud 143 miljardit eurot, mis on umbes 25% võrreldes jaanuaris registreeritud andmetega, et saada ettevõtteks, kellel on maailma suurim aktsiaturu langus. Tencent on seega jälginud börsi devalveerimise negatiivset suundumust tehnikasektoris, arvestades, et ka Facebook sai eelmisel nädalal traagilise 136 miljardi dollari suuruse languse.

tek tencent “data-title =” tek tencent – Tencent komistab aktsiaturul ja purustab devalveerimisrekordeid – SAPO Tek “> tek tencent

Ettevõtte mobiilsete mängude äri on languses – aktsiad langesid juuliga võrreldes 9,8% ja just kuu viimasel päeval 3,3%, mis on suurim igakuine langus alates 2014. aastast, ĂĽtles Bloomberg. Majandusteadlased ĂĽtlevad, et viimaste aastate kasumi kasvu buum on jõudnud murdepunktini, kus tulevikus on mõningate segmentide kĂĽllastumise ja suurema konkurentsi tekkimise tõttu raske sarnast rekordit säilitada.

Teises kvartalis aeglustus ettevõtte aastane kasumikasv 5,1% ni, mis on nõrgim rekord pärast 2012. aastat, ütles Bloomberg, ajendades vähemalt 11 investeerimispanka Tencenti aktsiahinna eesmärki sel aastal langetama. kuud, sealhulgas Morgan Stanley ja Credit Suisse. Kuid analüütikud on ettevõtte tuleviku suhtes optimistlikud, jätkates Tencenti aktsiate ostmise soovitamist, prognoosides järgmisel aastal 45% kasvu. Selle aasta teise kvartali tulemused kuulutab ettevõte välja 15. augustil.