Tere: klassikalised videomängud kolivad konsoolidelt teleritele

Halo ei võida lihtsalt uue videomänguga. Xboxis populaarseks saanud frantsiisist saab nĂĽĂĽd telesari. Ă•igused saab Põhja-Ameerika kaabeltelevisioonikanal Showtime, kelle sõnul on projektil “kõigi aegade kõige ambitsioonikamad sarjad”.

Hooajal luuakse esimene hooaeg 10 episoodiga ja tootmine algab 2019. aasta esimestel kuudel.

SĂĽĹľeed ei ole avaldatud, kuid ajakirjandusele saadetud avalduse kohaselt on sari dramatiseering “XXI esimesel sajandil aset leidnud eepilisest konfliktist inimkonna vastu, kellel on paktina tuntud võõras oht.

See pole esimene kord, kui Halo jõuab väikesele ekraanile, kuigi selle varasemad ettevõtmised pole olnud suurimad näited edust, mida tööstus suudab pakkuda. Peter Jackson, kes vastutas Sõrmuste isanda saaga kehastuse eest, näitas isegi huvi Halo ümbruses filmide tegemise vastu, kuid see projekt ei jõudnud kunagi tulemuseni. Guillermo del Toro tuli projektiga liituma ja DB Weiss, kes on tuntud kui Troonide mängu üks loovmõtlejaid, kirjutas isegi osa stsenaariumist.

2013. aastal teatas Microsoft, et töötavad Steven Spielbergi Amblin Entertainmentiga kohanemise kallal, kuid ettevõte lõpetas varsti pärast seda televisiooni osakonna. Tere: Nightfall on selle partnerluse lõpptoode, mis sisaldab ka Showtime’i koostööd, kuid seeria ei olnud kunagi fännide ja kriitikute vahel ĂĽksmeelel ning seetõttu langes see kiiresti unustusse.

Ameerika kanal usub, et see sari võib aidata jaamal luua oma ulmeportfelli, kuna žanr näib selles segmendis kasvavat.