Tesla autod tunnevad juba liiklusmärke ära

Tesla on liiklusmärkide tihvtide tuvastamiseks uuendanud oma elektrisõiduki poolautonoomset autopiloodi süsteemi. Lisavarustuses olev automaatpiloodi funktsioon võimaldab autol nüüd juhile teatada marsruudil olevatest elementidest.

Portaali Electrek edenedes näitavad Tesla sõidukitarkvara värskenduse kirjed, et kui Autopiloodi navigeerimisfunktsioon on aktiveeritud, saavad autod planeerida või isegi algatada marsruute, mis väldivad signaalkoonuseid. Ettevõte hoiatab siiski, et autojuhid peavad võtma vastutuse ja jälgima teeolusid.

Elon Muski juhitav ettevõte on alles Autopiloti süsteemi uute funktsioonide juurutamise algusjärgus, ehkki mõned nende autojuhid seda juba praktiseerivad.

Kuid mitte kõik autotarkvara värskendanud autojuhid ei saa garanteerida selle süsteemi täielikku toimimist. Kasutajal tekkis Itaalias teatavaid raskusi signaalinõelte tuvastamisel ja Autopiloodi navigeerimisfunktsiooni soovitatud marsruut näitas, et ta pidi minema vastupidist teed.

Pidage meeles, et oktoobri alguses uuendas Tesla tarkvara, mis võimaldab autojuhtidel pargitud sõidukitele “helistada”. Ehkki funktsioon „Nutikas valimine” ei õnnestunud alati, aktiveeriti kättesaadavuse esimestel päevadel 550 tuhat korda.