Tesla tegevjuht ĂĽtles, et Google ei oleks konkurent, kĂĽll aga Apple

SEE Kodeerige uuesti korraldas 2016. aasta koodekonverentsi – mida me eile mainisime – ja suurepärase intervjuu tulemuseks on kiitvad ĂĽlevaated. Seekord, kes seal paigas oli Elon Musk, Tesla tegevjuht.

Intervjuud viisid läbi Walt Mossberg ja Kara Swisher ning neis arutati mitmeid tehnoloogia ja isejuhtivate autodega seotud kĂĽsimusi. Alates 26. minutist [vĂ­deo acima], KĂĽsis Swisher Muskilt Tesla konkurentsivõime kohta teiste saabuvate tehnoloogiaettevõtetega Autotööstus, keskendudes Google’ile ja Apple’ile. Musk ĂĽllatas oma vastuses:

Google teeb suurepärast tööd autonoomse transpordi potentsiaali demonstreerimisel, kuid nad ei ole autoettevõte. Tõenäoliselt annavad nad litsentsi teistele ettevõtetele. Nii et ma ei ütleks, et Google on konkurent. Võistleme kellegagi, kellel on otseselt litsents, kuid mitte neil.

Kohe pärast seda kĂĽsis Swisher “Aga Apple?”, Ta vastas, et “on [a competição] see saab olema otsesem ”. Pidage meeles, et Apple on palganud paljusid endisi Tesla töötajaid ja seetõttu on Muski enda poolt nimetatud “Tesla kalmistuks”. KĂĽsimusele, kas see oleks “otsesem” põhjus, vastas ta kindlalt. Niisiis kĂĽsis Mossberg temalt, kuidas ta seda rĂĽnnakut hindab, ja piinlikul (või võib-olla kahetseval) viisil vastas Musk, et on tore, et ettevõte seda tegi ja “ootas seda toimimast”.

Kuulujutud “Apple Carist” on levinud juba pikka aega ja vihjasid isegi, et selle tootmine algab 2020. aastal. Seda kuupäeva tsiteeris ka Musk, rääkides Apple’i elektriauto võimalikust turule toomise kuupäevast. Kuid ta usub, et ettevõtted peaksid sellesse valdkonda varem investeerima, sest selles valdkonnas püsimine nõuab tohutut pingutust.

ma mõtlesin [a Apple] Ma oleksin pidanud seda projekti juba varem alustama. Ma ei tea, nad ei jaganud minuga üksikasju (naerab). Ma arvan, et neil pole 2020. aastal konkreetset tootmismahtu. See on kasutamata võimalus. Maailmas on mitu suurt autofirmat ja maksimaalselt kuulub ettevõttele umbes 10% turust.

Kuna Elon Musk on sõidukite osas suur nimi, ei saa me välistada ohutust, mis tema arvates konkurentsi saab. Kuna Apple on oma elektriauto osas väga salajane olnud (mida kõik kuulujutud näitavad, et see eksisteerib), ei tea me, kui kaugele see uurimis-, arendus- ja tootmisvaldkondadesse jõuab.

Kindel on see, et autotehnoloogia ei peatu õigeaegselt, et oodata, millal Apple üritab hammustatud õuna sümbolit elektriautodele tuua.

[via TechCrunch]