Tesla ütles, et töötajate võitluses on Apple'iga keeruline võistelda

Paar nädalat tagasi Apple kordas, et ta võttis uuesti tööle Maci endise riistvaraehituse asepresidendi Doug Fieldi, kes on viimased viis aastat töötanud ettevõtte juhatajana Tesla.

Kuid see pole ainus juhtum, mille kohta teatame töötajatest, kes lahkuvad elektrisõidukite tehasest, et töötada hiiglase heaks Cupertinos. Tegelikult hüppas just sel aastal 46 inimest (see arv võib olla isegi suurem) Tesla paadist Apple'i, nagu näitas CNBC.

Kõiki Teslast Apple'i palgatud talente, näiteks Field, ei suunata projekti "Titan" kallale (kus töötati välja tehnoloogia Ma võimaliku tulevase autonoomse auto jaoks). Tegelikult läks Tesla vana talent ka tarkvara, ekraanide ja akude arendamiseks teiste Apple'i toodete jaoks.

Muidugi on ka juhtumeid, kus töötajad lahkuvad Apple'ist Teslasse tööle. Elon Muski ettevõte eitas siiski teavet CNBC, kinnitades, et andmetest ei piisa; lisaks ütles ta, et töötajate arv vähenes eelmisel aastal kolmandiku võrra. Seoses Apple'i hiljutise Tesla endiste töötajate värbamisega ütles ettevõtte pressiesindaja, et Apple'iga konkureerimine oli keeruline, kuna neil oli "100 korda vähem raha" kui Appleil.

Loodame, et nendega on kõik korras. Tesla on keeruline tee. Raha on meil 100 korda vähem kui Apple'il, seega saavad nad muidugi rohkem maksta. Oleme väga keerulises võitluses autofirma vastu, mis tootis 100x rohkem autosid kui eelmisel aastal, seega on selge, et see on väga keeruline töö. Meil pole isegi raha reklaami, tutvustuste ega allahindluste jaoks, seega peame ellu jääma ainult oma toodete kvaliteediga. Kuid me usume oma missiooni ja sellesse, et meie eest palvetajate jaoks on aega ohverdada ja negatiivne pais tasuda. Nii et jätkame. Maailm peab muutuma säästvaks energiaks ja see peab muutuma nüüd.

Allikate andmetel CNBCHinnanguliselt maksab Apple tehnikutele, tarkvara- ja tootmisinseneridele umbes 50% rohkem palka kui Tesla. Lisaks väidavad mõned inimesed, et Apple'i "juhtkond ja tooted" on tegurite hulgas, mis sundisid neid Teslast lahkuma, koos muude kummaliste varadega: ettevõtte juhi volatiilsus, Elon Musk.

Kahe ettevõtte vahelise töötajate rände "laine" pole midagi uut ja Musk tegi selle olukorra kohta isegi kolm aastat tagasi paar kommentaari. Omal ajal nimetas ta Apple'i intervjuu ajal "Tesla hauaks" ja kommenteeris veidi pärast seda vaidlust Twitteris, kus tegevjuht kirjutas, et "ta ei vihka Apple'i".

läbi 9to5Mac