Tesla ĂŒtles, et töötajate vĂ”itluses on Apple'iga keeruline vĂ”istelda

Paar nÀdalat tagasi Apple kordas, et ta vÔttis uuesti tööle Maci endise riistvaraehituse asepresidendi Doug Fieldi, kes on viimased viis aastat töötanud ettevÔtte juhatajana Tesla.

Kuid see pole ainus juhtum, mille kohta teatame töötajatest, kes lahkuvad elektrisÔidukite tehasest, et töötada hiiglase heaks Cupertinos.

Tegelikult hĂŒppas just sel aastal 46 inimest (see arv vĂ”ib olla isegi suurem) Tesla paadist Apple'i, nagu nĂ€itas CNBC.

KÔiki Teslast Apple'i palgatud talente, nÀiteks Field, ei suunata projekti "Titan" kallale (kus töötati vÀlja tehnoloogia Ma vÔimaliku tulevase autonoomse auto jaoks).

Tegelikult lÀks Tesla vana talent ka tarkvara, ekraanide ja akude arendamiseks teiste Apple'i toodete jaoks.

Muidugi on ka juhtumeid, kus töötajad lahkuvad Apple'ist Teslasse tööle.

Elon Muski ettevĂ”te eitas siiski teavet CNBC, kinnitades, et andmetest ei piisa; lisaks ĂŒtles ta, et töötajate arv vĂ€henes eelmisel aastal kolmandiku vĂ”rra.

Seoses Apple'i hiljutise Tesla endiste töötajate vĂ€rbamisega ĂŒtles ettevĂ”tte pressiesindaja, et Apple'iga konkureerimine oli keeruline, kuna neil oli "100 korda vĂ€hem raha" kui Appleil.

Loodame, et nendega on kÔik korras.

Tesla on keeruline tee.

Raha on meil 100 korda vÀhem kui Apple'il, seega saavad nad muidugi rohkem maksta.

Oleme vÀga keerulises vÔitluses autofirma vastu, mis tootis 100x rohkem autosid kui eelmisel aastal, seega on selge, et see on vÀga keeruline töö.

Meil pole isegi raha reklaami, tutvustuste ega allahindluste jaoks, seega peame ellu jÀÀma ainult oma toodete kvaliteediga.

Kuid me usume oma missiooni ja sellesse, et meie eest palvetajate jaoks on aega ohverdada ja negatiivne pais tasuda.

Nii et jÀtkame.

Maailm peab muutuma sÀÀstvaks energiaks ja see peab muutuma nĂŒĂŒd.

Allikate andmetel CNBCHinnanguliselt maksab Apple tehnikutele, tarkvara- ja tootmisinseneridele umbes 50% rohkem palka kui Tesla.

Lisaks vÀidavad mÔned inimesed, et Apple'i "juhtkond ja tooted" on tegurite hulgas, mis sundisid neid Teslast lahkuma, koos muude kummaliste varadega: ettevÔtte juhi volatiilsus, Elon Musk.

Kahe ettevÔtte vahelise töötajate rÀnde "laine" pole midagi uut ja Musk tegi selle olukorra kohta isegi kolm aastat tagasi paar kommentaari.

Omal ajal nimetas ta Apple'i intervjuu ajal "Tesla hauaks" ja kommenteeris veidi pÀrast seda vaidlust Twitteris, kus tegevjuht kirjutas, et "ta ei vihka Apple'i".

lÀbi 9to5Mac