Testisime esimest videomängukonsooli OUYA, mis tarniti Androidiga

ouya-ĂĽlevaade

Kui Android-seadmed esmakordselt ilmusid, oli kogukond nende võimaliku edu suhtes mõnevõrra skeptiline. Täna teame, et OS domineerib turul nii varajaste kui ka edasijõudnutele.

Selle fookusega tuli OUYA, esimene videomäng, mis käivitas mobiilse operatsioonisüsteemi, väga väikese kuubi (7 cm kuup) kujul, mis saavutas Kickstarteri kaudu rahastuse (8,5 miljonit dollarit), saades saidi edukuselt teiseks projektiks. Karbist leiame Nvidia Tegra 3, 1,7 GHz neljatuumalise CPD, 8 GB välgu, HDMI-väljundi ning USB- ja microUSB-sisendid.

Avamiseks, muutmiseks ja häkkimiseks loodud OUYA aktsepteerib OUYA poe kaudu Androidi rakendusi hõlpsalt ja otse, kuid ka kõrvallaadimise kaudu (APK-failide otse seadmesse ülekandmine ja käsitsi installimine), avades võimaluse kasutada OUYA jaoks heakskiitmata rakendusi.

Kõiki ametlikke mänge on tasuta proovida ja mõnel neist on rakendusesisesed maksed. Suurimad hitid on juba kuulus Towerfall, The Walking Dead, Sonic, Shadowgun, Final Fantasy III, Canabalt.

Kontroller on inspireeritud XBOX 360-st, selle keskele on lisatud väike puutetundlik ekraan, mis võimaldab mõnes mängus täpset juhtimist. Neljale peamisele võtmele on määratud täht OUY A. Kasutada saab teiste Bluetoothi ​​kaudu ühendatud videomängude juhtnuppe.

Emulaatorifännide jaoks tundub OUYA seal parim lahendus. Saate oma LED-teleris mängida nii Mario kui ka Zelda jms. Saadaval on NES, SNES, N64, Game Boy, MAME emulaator jne.

Kuid kõige huvitavam on sõltumatud mängud, mis jõuavad OUYAsse alates 8-bitisest graafikast, et süüdata nostalgia tuld kuni detailse graafikani, et võistelda uusima põlvkonna mängudega.

Androidi rakendused on OUYA-s ka väga kasulikud, näiteks failihaldur, Plex, XBMC, Tunein Radio.

OUYA-l on potentsiaal olla sujuv partner oma lõbusate aegade jaoks, kuna mängude ja rakenduste kogu on pidevalt kasvav ning fännide kogukond on väga aktiivne, tasub uurida selle väikese Androidi kuubi nurgakesi.