Testisime Google Mapsi liitreaalsusega

Parim liitreaalsuse (AR) kasutamise näide on seni Pokemon GO mäng: kasutaja osutab seadme reaalsesse maailma ja vaatab digitaalset lemmiklooma. Kuid trend on pilti muuta, kuna hakkavad tekkima ka teised tehnoloogiaga rakendused. Google Maps kuulub sellesse kategooriasse: otsinguhiiglane teatas oma esimesest testist, mis ĂĽhendas kaardid ja AR 2018. aastal. NĂĽĂĽd on aeg selleks TechTudo mängi funktsionaalsusega ja annab tunnistust: see võib muuta kaardikasutust murranguliseks – eriti inimeste seas, kes on rohkem seotud oma tee leidmisega.

Katse toimus kõige ebatõenäolisemal viisil: see kartmatu reporter viibis Ameerika Ăśhendriikides San JosĂ©s, kus kajastati WWDC 2019 konverentsi, mis oli suunatud Apple’i arendajatele. Ăśhe lubaduse vahetamisel hoiatab iPhone (iOS) rakendus funktsionaalsuse eest – see on veel väljatöötamisel.

  • Odavad mobiiltelefonid: leiate pakkumisi võrguga TechTudo
  • Ametlik Google Pixel 4: nutitelefonil on kolme anduriga kaamera
2 of 4 Google Maps kuvab liitreaalsuse reĹľiimi kasutamisel hoiatavaid hoiatusi – Foto: Reproduction / TechTudo

Google Maps kuvab liitreaalsuse reĹľiimi kasutamisel tähelepanuhoiatused tähelepanu eest – Foto: Reproduction / TechTudo

Varsti võib testi sooritaja veidi muretseda, sest ohutusalaseid hoiatusi on mitu. Põhimõtteliselt hoiatab Google Maps, et kasutaja ei näe kuva. “Jälgi tänavaid ja ära lange kaevu!” see võib olla pĂĽsiv hoiatus.

Tööriistade valmistajad kasutavad tehnoloogiat õnnetuste ärahoidmiseks. Aeg-ajalt muutub telefoni ekraan osaliselt nihkete mäletamiseks mustaks.

Operatsioon ei saa olla tõhusam. Praegu on mul piirkonna kaardil kaart avatud (nähtav ülevalt). Teistes avatakse kaamerapilt. Juhised on suunata see ettepoole, eelistatavalt siltide, tänavanimede ja hoonete fassaadide lähedale. Süsteem loeb keskkonda ja hakkab näitama hiiglaslikke nooli punktides, kus on vaja suunda muuta, esitades samm-sammult rada.

3/4 kaamera pildi peal kuvatavast digitaalsest elemendist – Foto: reprodutseerimine / TechTudo

Digitaalsed elemendid on näidatud kaamera pildi peal – Foto: Reproduction / TechTudo

Navigeerimisliides sisaldab rikkalikult teavet: see näitab kaugust järgmise kursimuutuseni (jääb ĂĽle vaid meetritesse panna; see on praegu Ameerika Ăśhendriikide standardite järgi jalutuskäigu kaugusel). Peale reaalajas olevate piltide prindib rakenduse põhi ka kaardi, mis sarnaneb Waze’i navigeerimisega, viidates sellele, mis ees ootab.

Tuleb märkida, et kaameral olev pilt kaotab osa värvist, nagu oleks see tuhmunud. See võib olla tehnika, mille abil kasutaja saab alati meeles pidada, et ta vaatab ekraani, mitte reaalset maailma. Lõppsihtkohta tähistab traditsiooniline punane tihvt.

4 of 4 Ikoonilised punased tihvtid tähistavad eesmärki; Rakendus kogub ka kasutajate arvamusi – Foto: Reproductions / TechTudo

Ikooniline punane tihvt tähistab eesmärki; Rakendus kogub ka kasutajate arvamusi – Foto: Reproductions / TechTudo

Google ütleb, et selle tulemuse saavutamiseks ühendatakse kaamera, GPS ja Tänavavaate teave. VPS-i nimeline tehnoloogia (akronüüm Visual Positioning System, GPSi variatsioonis) hindab täpsemini kasutaja asukohta ja suunda.

Vaikses linnas töötab see tõesti hästi. Jääb üle vaadata, mida Google Maps AR-ga käitub suurema asustustiheduse ja nutitelefonide kontsentratsiooniga kohtades. Lõppude lõpuks, kellel pole olnud kogemust näha, kuidas Mapsi sinine orb hüppab ühest nurgast teise või pöörleb pööraselt?

Google teavitab TechTudo kellel pole prognoose selle kohta, millal funktsionaalsus Brasiiliasse jõuab.

ITunes'i lõpp?  Vaadake küsimusi ja vastuseid

ITunes’i lõpp? Vaadake kĂĽsimusi ja vastuseid