Testisime paljutõotavat rakendust Anatel, et aidata tarbijaid: kas olete selle alla laadinud?

Viimasel 26. päeval käivitas riiklik telekommunikatsiooniagentuur rakenduse Anatel Consumidor. See rakendus võimaldab teil kaebusi registreerida ja jälgida mobiilseadme kaudu. Ettevõtte käivitusalgatus pälvis kogu tähelepanu selle käivitamise päeval, kuid kas lahendus tõesti toimis? Vaadake allpool olevast artiklist kõiki uue tööriista üksikasju.

Rakendusega Anatel Consumidor kavatseb agentuur hõlbustada tarbijate juurdepääsu reguleerivatele asutustele. Siin on aga mõned tähelepanekud tööriista toimimise kohta: Uut kaebust pole võimalik otse rakenduses avada, tuleb proovida probleem soovitud teenusepakkujaga lahendada. Kaebuse avamine on lihtne, kuid eesmärk on proovida lahendada juba avatud kaebusi. Teenusepakkujate (Oi, Vivo, Embratel, Claro, Nextel jne) pakutavad teenuseprotokollid tuleks Anateli jaoks sisestada koos uute kaebustega, et analüüsida probleemi ajalugu ja põhjuseid.

solicitacaoanatel Anatel Consumidori registreerimisleht (vasakul) ja põhileht (paremal). © ANDROIDPIT

Kasutajale on kättesaadav lühike päringute ajalugu ja selle valiku kaudu on võimalik jälgida iga kaebuse olekut. Anatel esitab taotluste käsitlemise ajal vähe teavet, kuid on võimalik jälgida vähemalt seda, kas juhtum on pooleli või lahendatud. Kasutajale tagastab teenusepakkuja ja mõnel juhul võtab Anatel kliendiga telefoni teel ühendust, et teada saada, kas kaebus on lahendatud või mitte. Registreerimine toimub kasutaja CPF-iga, seetõttu peab teave olema õige, et tarbijaid hiljem ei kahjustataks.

Anatel Consumidoril on juhend asjakohase teabega, näiteks tarbijakaitseseadustiku teemad ning teave eeskirjade ja operaatorite pakkumiste kohta. Teie kaebuse õigsuse tagamiseks on oluline seda võimalust uurida. Menüü ülaosas on otsimiseks mõeldud luup, mida saab kasutada levinud fraaside või terminitega. Teema valimisel ilmub kogu teave uuel vahelehel.

tarbija õigused Lehed, mis koondavad tarbijakaitseseadustiku teemasid. © ANDROIDPIT

Kõik kaebused on jaotatud kategooriatesse, nimelt Internet, telefon, TV, reguleerimine ja reklaam. Tarbijad saavad kaebuse uuesti avada 15 päeva jooksul, kui kaebus on lahendatud mitterahuldavalt. See rakendus võimaldab teil agenti teavitada, kui pärast tellimuse avamist viie päeva jooksul on läbirääkimiste viibimine. Kaebuste tagasisaatmise keskmine aeg varieerub vahemikus 3 kuni 5 päeva, kuid võib olenevalt asjaoludest olla kuni 10 päeva. Tarbija rakendus Anatel ühildub operatsioonisüsteemiga Android 2.3 või uuem ning selle lingi kaudu saab selle otse Play poest alla laadida.

  • ANATEL käivitas rakenduse operaatori kvaliteediga tutvumiseks

Anateli pakutavad lahendused on väga kehtivad, kuid ettekujutus teenuse toimimisest peaks varieeruma sõltuvalt igast kasutajast ja registreeritud kaebuste tasemest. Paljudel teenusepakkujatel peavad olema samal eesmärgil mobiilirakendused, kuna need väldivad põhjalikku kontakti klienditeeninduskeskustega. Mis puudutab rakenduse jõudlust, siis pärast kahte värskendust on selle toimimist täiustatud

Niisiis, kas peate kasutama Anateli Consumidori? Jagage meie mõtteid Anateli algatuse kohta allpool toodud kommentaarides.