TikTokit sĂĽĂĽdistati kasutajainfo “varastamises” ja ta toodi USA-s kohtusse

TikTok on olnud Donald Trumpi administratsiooni “vaateväljas” alates selle aasta oktoobrist, kuna seda peeti potentsiaalseks ohuks riigi julgeolekule ning novembri lõpu seisuga oli see ka USA sõdurite valvsa pilgu all. NĂĽĂĽd kaebab noor ameeriklanna nii rakenduse kui ka selle omava ettevõtte ByteDance’i kohtusse, kuna ta on ebaseaduslikult kogunud oma isiklikke andmeid ja edastanud need Hiinas asuvatesse serveritesse.

Põhja-California ringkonnakohtusse 27. novembril esitatud kohtuasja kohaselt installis California ülikooli üliõpilane Misty Hong TikToki tänavu hiljem, kuid ei loonud kontot. Noor naine avastas kuid hiljem, et rakendus avab talle ilma tema nõusolekuta konto, kasutades videoid, mida ta pole veel salvestanud ega postitanud.

Noor ameeriklane väidab, et rakendus edastab tema isikuandmed, mis sisaldavad videost salvestatud biomeetrilist teavet, kahele Hiinas asuvale serverile. Tencenti omanduses olevale bugly.qq.com-ile ja Alibaba gruppi kuuluvale umeng.com-ile salvestatud andmeid saab protsessi käigus USA-s kasutajate tuvastamiseks ja leidmiseks kasutada.

Kostüüm näitab ka seda, et rakendus ByteDance sisaldab lähtekoodi mitte ainult tehnoloogiagigant Baidult, vaid ka Hiina Androidi reklaamiteenusest Igexin, mis võimaldab kasutajate mobiilseadmetesse installida nuhkvara. Esitatud juriidilised dokumendid ei näita siiski mingeid tõendeid lähtekoodi olemasolu või isegi andmete edastamise kohta.

Selle aasta oktoobris, pidades silmas sĂĽĂĽdistusi, et rakendus võib kujutada ohtu USA julgeolekule, kinnitas USA TikToki peadirektor Vanessa Pappas pressiteate vahendusel, et kogu Ameerika kasutajaandmeid hoitakse väljaspool Hiinat asuvates andmekeskustes, mille suhtes ei kehti Hiina seadustele. Lisaks teatas ettevõte, et tal on “spetsiaalne tehniline meeskond, kes keskendub tugeva kĂĽberturvalisuse poliitika ning andmete privaatsuse ja turvalisuse tavade rakendamisele”.