Tim Berners-Lee sõnul on õigus unustada ohtlik

Õigus olla unustatud nõuab, et otsingumootorid eemaldaksid tulemustest teabe, mida ta peab kasutajate või organisatsiooni jaoks kahjulikuks ja mis on ajutiselt aegunud.

See teema on Euroopas aastaid olnud arutelu teema ja Euroopa Kohtu otsus selle aasta keskel teatud juhtumite osas on lõpuks loonud õigusliku aluse põhimõtte edendamiseks.

Sihtettevõtete hulka kuuluvad Google, Microsoft ja Yahoo. Nüüd peavad nad pakkuma tööriista, mis võimaldab kõigil, kes tunnevad end otsingutulemustes esitatud teabe tõttu kahjustatud, need eemaldada. Päritolukohas, näiteks ajalehtede uudistes, on teave jätkuvalt olemas.

Berners-Lee leidis, et “õigus unustamisele näib siinkohal olevat ohtlik asi” ja lisas, et “õigus ajaloole on oluline”. LeWebi konverentsi ajal sekkudes nõustus W3C asutaja, et valeteave tuleks Internetist eemaldada, kuid ta oli vastu tõelise teabe eemaldamisele.

“See on meie ĂĽhiskond. Me loome selle ja saame seada reeglid andmete kasutamiseks. ” “See on palju parem kui teeselda, et midagi pole kunagi juhtunud,” teatab Cnet.

Kirjutatud uue ortograafilise testamendi järgi