Tim Cook annab sel kuul tunnistusi USA Kongressi monopolidevastases proovis

Apple pole mitte ainult täna seotud selle väite uurimisega kogu maailmas monopoolne praktika – Euroopa Komisjon alustas hiljuti oma uurimist ja Ameerika Ăśhendriikide Kongressil on juba mõnda aega olnud allkomitee, et uurida Apple’i (ja teiste tehnoloogiagigantide) tavasid.

NĂĽĂĽd võtab Apple lõpuks sõna oma maksimaalse autoriteedi kaudu: David Cicilline (allkomitee esimees) sõnul Tim Cook tunnistab juurdlusi juuli lõpuks. See teave ilmnes Cicilline’i intervjuus ajakirjanik Kara Swisheriga.

Cook ei ole ainus tegevjuht, keda kuulnud: Mark Zuckerberg (Facebook), Sundar Pichai (Tähestik / Google) ja Jeff Bezos (Amazon) võtab ka alakomitee vastu ja annab oma tunnistuse. Neli ettevõtet olid uurimise põhirõhk mitme väidetava monopoolse tegevuse ja röövkäitumise tõttu (väikeettevõtete ja arendajate poolt).

Väärib märkimist, et alakomitee esimees Cicilline on mitu korda kriitilises võtmes tehnoloogihiiglasega rääkinud – eelmise aasta juunis ĂĽtlesid kongresmenid, et App Store’i tasud esindavad “vargust” ja arendajad olid Apple “pantvangiks”. Uuring on arendajaid ja sidusrĂĽhmi kuulanud alates eelmise aasta novembrist.

Ütluste kuupäevade ja istungi üksikasjade kohta pole siiani lisateavet. Meie muidugi jälgime.

AppleInsideri kaudu