Tim Cook eitab Hiina spionaaži ja nõuab Bloombergi kehtetuks tunnistamist

Sa oled vist aru saanud Bloomberg väidetavate mikrokiipide kohta, mille Hiina ettevõte Taiwanisse implanteeris Andmekeskus andma Apple, Amazon ja veel umbes 30 Ameerika ettevõtet, kelle eesmärk oleks pakkuda Pekingile võimalust USA tehnoloogiaettevõtete järele luurata. Sellel lool oli sügav mõju mitte ainult IT-sektorile, vaid see hõlmas ka poliitilist sektorit ja rahvusvahelisi suhteid ning lõppes Ameerika Ühendriikide senatis.

NĂĽĂĽd, Tim Cook eraviisiliselt läks ta juhtumit kommenteerima ja eitas ägedalt igasugust võimalust, et Hiina valitsus luuraks Apple’i järele. Maçã tegevjuht isegi kĂĽsis seda Bloomberg kujutage ennast loo jaoks – mis on muide ettevõttes enneolematu suhtumine: Apple ei palunud kunagi (vähemalt avalikult) ajakirjanduslikku sõidukit, et kujutada sellest lugu isegi kõige negatiivsemate lugudega .

Intervjuus kasutajale BuzzFeedi uudisedĂśtles Cook:

Nende aruandes Apple’i kohta pole tõde. Nad peavad tegema õigeid asju ja tegema kehtetuks tunnistamise otsuse.

Tegevjuht ĂĽtles, et oli algusest peale seotud Apple’i vastusega loole ja oli isegi ajakirjanikega seotud Bloomberg koos tollase ettevõtte õigusdirektori Bruce Sewelliga, kes uurib kogu sõidukimeeskonna toodud teavet ja vastab kõigile nende poolt tõstatatud kĂĽsimustele. “Iga kord, kui nad meie juurde tulevad, lugu muutub ja iga kord, kui me uurime ja midagi ei leia,” ĂĽtles Cook ja lisas:

Pöörame ettevõtte ümber. E-posti otsing, märkmed Andmekeskus, rahandusosakond, laevandus. Kohaldame kohtuekspertiisi, kui otsime süvitsi kaevamiseks terveid ettevõtteid ja iga kord, kui jõuame samale järeldusele: seda lihtsalt ei juhtu. Selles pole tõde.

Cook kahetses, et lugu avaldati ilma tõenditeta, mis seda teavet toetaksid Bloomberg ei näidanud kunagi isegi Apple’ile konkreetseid ĂĽksikasju petturitest, mida pidi ettevõtte nuhkimiseks kasutama. Mis puudutab võimalust, et kogu grupi avaldatud lugu juhtus tema teadmata, siis oli tegevjuht kategooriline: “peaaegu null”.

Apple'i andmekeskus Mesas, Arizonas, USAJuht möödub Andmekeskus Apple Arizonas Mesas

Ăśks Cooki kommentaare kinnitav ettevõte on Venemaa kĂĽberturvalisuse spetsialist ja tuntud viirusetõrjetarkvara tootja Kaspersky Lab. Mõni päev tagasi avaldas ta avalduse, milles seadis kahtluse alla selle kehtivuse Bloomberg, paljastades Super Micro (väidetava spioonikiipide tootja) turuväärtuse vähenemise ning viidates „Apple’i ja Amazoni kangekaelsele eitamisele”; päeva lõpuks ĂĽtles Venemaa, et sĂĽĂĽdistusi tuleks näha “tagaistmega”.

SEE Bloombergomakorda jätkavad oma koha peal püsimist. Avalduses aadressile BuzzFeedi uudised, teatas rühm:

Aruanne kasutajalt Bloombergi ärinädal see on üle aasta kestnud uurimistöö tulemus, milles viisime läbi üle 100 intervjuu. 17 üksikut allikat, sealhulgas valitsuse ametnikud ja inimesed ettevõttes, kinnitasid riistvaraga manipuleerimist ja muid rünnaku elemente. Avaldame ka 3 täielikku ettevõtte avaldust, samuti Hiina välisministeeriumi avaldused. Kaitseme oma positsiooni ja usaldust oma reporterite ja allikate vastu.

See tekitas suure ummiku Ameerika ettevõtete (sealhulgas Apple), USA, Hiina ja Hiina valitsuste vahel. Bloomberg – mis on heas või halvas olukorras ĂĽks Ameerika Ăśhendriikide kõige auväärsemaid ajakirjandusrĂĽhmi, kelle ressursside allikad on maailma valitsuse ja ettevõtete erinevates piirkondades äärmiselt suured. Fakt on see, et tõestatuna on raportil kohutavad tagajärjed kõigile asjaosalistele ning USA ja Hiina suhetele, mis pole enam kõige paremad.

Praegu vabastavad teised ettevõtted keha olukorrast. SEE Bloomberg tsiteerib siiski ainult 30 spioonikahtlusega ettevõtte seas Apple’i ja Amazoni BuzzFeedi uudised võtke ĂĽhendust teiste ettevõtte juhtidega (pole nimetatud, kuid loendis) Ă•nn 50) kes võivad olla grupis ja saavad järgmised vastused:

Palun jätke meid siia. Meid ei tsiteerita ja ma ei taha seda. Ma ei tea, mis siin toimub.

Teisisõnu … jah, poleemika on tohutu. Ja lahendamiseks on ainult ĂĽks võimalus: see Bloomberg avage oma failid ja avalikustage oma allikad, mis esindavad ajakirjanduseetikaga vastuolus olevaid tavasid – isegi kui neil on selleks seadusega kohustuslik kohustus. Selle silla all voolab endiselt palju vett, nii et hoiame silma peal selle loo järgmistel peatĂĽkkidel.

AppleInsideri kaudu