Tim Cook läks Hiinasse pärast Hongkongi protestide üle peetud poleemikat

Viimase paari nädala jooksul oleme tähelepanelikult jälginud tohutut poleemikat, mida Apple on kogenud. Hiina kui ta keelas, tühistas ta oma otsuse ja keelas seejärel uuesti kodanike kasutatavad rakendused Hongkong korraldada proteste ja vältida politsei kohalolekut.

Näis, et Apple ei meeldinud kõigile vaidlustes osalenutele, valides lõpuks Pekingi suuniste järgimise; NĂĽĂĽd arutab Tim Cook ise Wall Country’is Hiina riigivara regulaatori juhiga erinevaid kĂĽsimusi, Xiao Yaqing.

Koosolek, mis on avaldatud Hiina oreli enda veebisaidil ja mille on esile tõstnud Reuters, pole palju ĂĽksikasju avaldada. Siiski on teada, et Cook ja Yaqing arutasid selliseid kĂĽsimusi nagu Apple’i kasvav investeering Hiinasse, tarbijate õiguste kaitse ja suurkorporatsioonide sotsiaalne vastutus.

Teisalt on ebaselge, kas juhid ja reguleerivad asutused on tulnud Hongkongi vaidlustest rääkima; Hiina välisministeeriumi eelmisel nädalal avaldatud ametlikus teates teatas Peking, et on Apple’i otsusega rahul, samas kui Cook kinnitas HKmapi keeldu. Elage teavet (hiljem kĂĽsitletud), et rakendust kasutati politsei rĂĽnnakute ja vandalismi eskaleerimiseks.

Tuleb märkida, et Cooki ja Yaqingi kohtumine toimus kohe pärast (rohkem) Apple’i ja ida poolseid vaidlusi, kui sai teatavaks, et Safari saadab kasutajainfot Hiina ettevõttele. Tencent. Lisaks tõstis hiljuti tähelepanu veel ĂĽks poleemika, kui Apple eemaldas Hiinas mĂĽĂĽdud Mac-idelt Taiwani lipu emotikoni.

See tähendab, et on äärmiselt ebatõenäoline, et Cooki kohtumine toimus ĂĽksnes ametlikult avalikustatud kĂĽsimuste arutamiseks. Kuna Hiina on Apple’i jaoks ĂĽks olulisemaid turge, arvatakse, et täitevvõim on täitnud kõik oma diplomaatilised funktsioonid vaidluse lahjendamiseks ja jätkuvalt heade suhete säilitamiseks Pekingiga – me kõik teame, mis Google’iga Hiina territooriumil juhtus. Lõppude lõpuks.

Mis puudutab sõpruse eeliseid … siis see on teine ​​lugu.

AppleInsideri kaudu