Tim Cook nõuab TIME üritustel tehnoloogiaettevõtete reguleerimist

Juba mõnda aega Tim Cook on olnud ĂĽks olulisemaid hääli tarbijate õiguste kaitsmisel seoses eraettevõtete ja tehnoloogiaettevõtete väärkohtlemisega. Täna osalevad juhid intervjuus, mis toimib avana 100 TIME tippkohtumine, tuntud ajakirjade saade, ja kordab mõningaid teemade kohta varem välja toodud punkte – peale teiste arvamuste jagamise Apple’i, selle väärtuste ja poliitika kohta.

Ăśks esimesi probleeme, mille Cook ja tema intervjueerija lahendasid – ajakirjanik Nancy Gibbs, pärit MEESKOND – see on seotud ettevõtte oletatava “väärtusega”. Cooki sõnul peab suurettevõte, mis pole midagi muud kui suur inimrĂĽhm, omama sama palju väärtust kui ĂĽksikisik – ning need väärtused ja ka maailma probleemid, millega tuleb tegeleda, tuleb otsustada koos.

Vaatan tänast maailma ja arvan, et probleeme, millega silmitsi seisame, ei suuda valitsused ĂĽksi lahendada – me ei pea probleemide lõpetamiseks pöörduma valitsuste poole. Ma arvan, et probleem hõlmab avalikku sektorit, erasektorit ja akadeemiat, justkui koostööd selle suure probleemi lahendamiseks. Näide: kliimamuutusi ei lahenda ainult valitsus, eks? Seega peame võtma seisukoha ja vestluses osalema, sest usun, et see, kuidas me asju teeme, ĂĽtleb meie kohta palju, täpselt nagu see, mida me teeme.

Cook kordas ka fraasi, mida ta kasutas, kui temalt kĂĽsiti Apple’i sotsiaal-poliitiliste meetmete kohta, öeldes, et ettevõttel on “poliitika, mitte poliitika” (selle termini ideoloogilises tähenduses).

KĂĽsimusele, kuidas lahendada sellist vastuolulist kĂĽsimust ĂĽha enam polariseeruvas maailmas, vastas tegevjuht:

Probleemid, millega silmitsi seisame, on need, mis meie arvates on asjakohased […] või kus meil on midagi väärtuslikku öelda, et me ei oleks lihtsalt teine ​​hääl rahvahulgas – see tähendab, et me ei anna lihtsalt arvamust. Need on sellised asjad nagu sisseränne, haridus, keskkonnakaitse, privaatsus, inimõigused. See on meie töötajate jaoks väga oluline punkt. Oleme sisserändajate ettevõte.

Samuti laiendas tegevjuht kasutajate privaatsuse kaitseks veidi tehnoloogiasektori reguleerimise kaitset – see võib esmapilgul olla vastuolus Cooki seisukohaga vabaturu kasuks.

Kuigi olen suur vabaturgude pooldaja ja tean, et reguleerimisega võivad juhtuda mõned ootamatud asjad, arvan, et peame olema intellektuaalselt ausad ja tunnistama, et see, mida teeme, ei toimi. Ettevõtteid tuleb reguleerida. Meil on palju juhtumeid, kus regulatsiooni puudumine on teinud ühiskonnale suurt kahju. Ja kui need asjad käest ära lähevad ja meil pole tegelikult aimugi, mis need maksavad, peate selle nimel midagi ette võtma.

Cook esitas intervjuu abil ka veidi laiema ja raskema ĂĽlevaate Apple’i vaidlusest FBI-ga (ja seega ka USA valitsusega) San Bernardino iPhone’i juhtumi ĂĽle. Tema sõnul oli kohtuvaidlus (mis lõppes päev enne kohtuprotsessi) “võltsitud”.

Loodan, et see juhtum on ausalt öeldes kohtusse antud, kuid eelmisel päeval lõpetati. NĂĽĂĽd, kui peainspektori aruanne on hakanud välja tulema, saavad meie kahtlused kinnitust: see juhtum on algusest peale halvasti võltsitud. Nii et ma ei arva, et see oleks valitsuse jaoks parim aeg – ma isiklikult pole kunagi näinud, kuidas riigiametnikud tegutseksid sealsete ettevõtete vastu ja seda kõike tehakse väga ebaausalt.

Katkend Cooki intervjuust on nähtav allpool, inglise keeles:

mida sa arvad?

9to5Mac kaudu